POFESIONĀLĀ IZGLĪTĪBA- IEGULDĪJUMS JŪSU NĀKOTNĒ

Mēs maza cilts,

Mēs būsim lieli tik, cik mūsu griba.

                                                        Jānis Rainis

Kandavas Lauksaimniecības tehnikuma Cīravas teritoriālā struktūrvienība

Cīravas skola

Sveicam Kristapu Norenbergu – Sējēja balvas laureātu!

Kristaps   “Kristaps ir ļoti uzņēmīgs un nopietns students. Viņam ir ļoti labi sasniegumi mācībās, ir ļoti centīgs un vienmēr paveiks ieplānoto.” Tā par Kristapu izteicās viņa grupas audzinātāja Gunta Rūtenberga.
   Kristaps ir Kandavas Lauksaimniecības tehnikuma Cīravas teritoriālās struktūrvienības 3. kursa students, kurš mācās lauksaimniecību, kas viņam ir ļoti piemērota profesija, par to liecina sasniegumi un viņa paša izvirzītie nākotnes plāni.
   Kristaps darbojas 114. Krotes mazpulkā jau no 3.klases. Katru vasaru savos mājas dārzos audzēja dažādus dārzeņus (bietes, sīpolus, pupas, zirņus utt.). Kad jautāju viņam par sava veikuma augļiem, tad Kristaps arī bērnībā prata apvienot patīkamo ar lietderīgo, jo savu ražu pārdeva tiem, kam tā bija nepieciešama. Pēdējā laikā Kristaps pievērsies ķiploku audzēšanai, kas neprasa lielu laika ieguldījumu un ir finansiāli izdevīgi.
Konkursam “Sējējs 2016” pieteikšanās idejas autore bija mazpulka vadītāja Indra Zvirbule. Kristaps aizpildīja pieteikšanās anketu un drīz pēc tam sagaidīja komisijas locekļus savās mājās.

   Kristapa uzdevums bija prezentēt savu veikumu par iepriekšējiem projektiem un jauno projektu – ķiploku audzēšanu. Žūrijas komisija apskatīja Kristapa veikumu un izteica labu vēlējumus turpmākajiem darbiem. Žūrija izvērtēja visus pieteiktos un realizētos projektus no 2012.gada, sabiedriskās aktivitātes, devumu vietējai pašvaldībai, lauksaimniecībai, izglītībai, videi, kultūrai, sociālo un lauku attīstības jautājumu risināšanā.
   Kristaps saņēma uzaicinājumu uz apbalvošanu, kas notika 14.oktobrī Jelgavā un ieguva nomināciju „Rītdienas Sējējs – mazpulka dalībnieks”. Ministru prezidents M.Kučinskis pasniedza Kristapam bronzas statueti un diplomus par paveikto darbu.

Linda Zeltiņa

Čempionāts volejbolā

Volleyball   19. oktobrī Cīravā notika skolas spartakiāde volejbolā. Piedaloties četrām komandām, zelta medaļas izcīnīja 2.kursa automehāniķu un lauksaimniecības tehnikas mehāniķu apvienotā komanda. Nākošām trim komandām bija vienāds punktu skaits un pēc papildrādītājiem otrajā vietā ierindojās automehāniķu trešais kurss. Bronzas medaļas izcīnīja trešā kursa lauksaimniecības tehnikas mehāniķu un klientu apkalpošanas speciālistu apvienotā komanda.

-= galerija =-

Cīravniekiem labi starti spartakiādē

darts board   12. oktobrī Rīgā notika AMI sporta kluba 27. sporta spēļu profesionālās izglītības čempionāts šautriņu mešanā. Cīravnieki pārstāvēja Kandavas Lauksaimniecības tehnikumu šajās sacensībās. Sacensību pirmajā daļā visas skolu komandas sacentās par iekļūšanu finālā, kur tālāk par medaļām sacentās 8. labākās skolas. Jauniešiem par iekļūšanu finālā cīnijās 26.skolas. Mūsu zēni (Jānis Almanis, Nauris Fjodorovs, Madars Vamzis, Deivids Kāpiņš) pēc priekšsacīkstēm ierindojās 7. vietā. Finālā visas komandas sacensības sāka no jauna un atkal mūsējie palika septītie. Tomēr tas ir augsts rezultāts cīņā ar valsts lielajām skolām.
   Ļoti cerīgi sāka meitenes (Ivita Vītola, Krista Petrova, Lauma Varpučinska, Inita Estere Kaibe), kuras pēc priekšsacīkstēm ierindojās 2. vietā no 23. Skolām. Finālā mūsējās savu rezultātu uzlaboja par 5. punktiem,taču tas deva dalītu trešo vietu, bet ņemot vērā papildrādītājus mūsu meitenes palika ceturtās. Pirmajās trijās vietās – lielās Rīgas skolas.

Telpu futbols skolā

Futbols   Otrdien 18. oktobrī skolā sākās spartakiādes sacensības telpu futbolā 1. kārta. Pārliecinošu uzvaru negaidīti visās spēlēs izcīnīja 1. kursa automehāniķu otrā komanda. Nākošās trīs vietās komandas ierindojās ar vienādu punktu skaitu un viņu vietas tika noteiktas pēc papildrādītājiem. Otrā vietā tika trešā kursa automehāniķi, trešie – otrā kursa apvienotā automehāniķu un lauksaimniecības mehāniķu komanda. Otrā kārta, no kopā septiņām , telpu futbolā notiks novembrī.

-= galerija =-

Piedalīšanās pasākumā ”Pākšaugi- tas ir garšīgi, veselīgi un ekonomiski”

Paaksaugi   19.oktobrī četras 3.kursa pavāru jaunietes devās uz Kuldīgas TTT, lai kopā ar vēl trīs komandām no citām skolām piedalītos UNESCO pasludinātajam pākšaugu gadam veltītā pasākumā . No mūsu skolas startēja Monta Grīviņa, Selga Vītola, Liene Grietēna un Monta Doniņa. Bija gan jāgatavo ēdieni, kuru pamatproduktam jāizmanto kāds no pākšaugiem, gan jāpilda teorijas tests un praktiski jāatpazīst pākšaugi, gan jāveido glezniņas no pākšaugiem. Mūsu komandas nosaukums bija Cīravas turciņi un ieguva nomināciju „Pākšaugu pavēlnieki”.

Rota Reboka

-= galerija =-

Jaunība, jūra un daba

Jurkalne   Jūrkalne ir vieta Kurzemē, kuru apmeklē katrs mūsu skolas 1. kursa izglītojamais. Jau ilgus gadus skolas pašpārvaldes jaunieši rudenī aicina pirmkursniekus uz  Dzejas un sadraudzības dienu mainīgajāJūrkalnes Ugunspļavā. Katra pirmā kursa grupa izpēta dažādos Kurzemes vēju nosaukumus, visi kopā izstaigā  Dabas takas un jūrai dāvina savas profesijas logo, kuru veido no jūras krastā atrodamām dabas vai sadzīviskām lietām. Šeit kopā ir jaunība, jūra un daba.

-= galerija =-

Seko mums

FacebookMySpaceTwitterGoogle BookmarksLinkedin

NIID.LV

niid lv banner new

 

ESF

spipv130x53

 

Uzdevumi.lv

uxdevumi