Donoru diena

Donori   Asins nodošana raisa pozitīvas izjūtas. Tu esi palīdzējis kādam grūtā, varbūt pat izšķirošā brīdī.  Tādēļ arī mēs nolēmām veikt šo cēlo darbu un uzaicinājām Liepājas asins donoru centru atbraukt pie mums.  Pirmā organizētā donoru diena mūsu skolā ir veiksmīgi  aizvadīta. Pavisam pieteicās 36 donori, bet pēc pārbaudēm asinis varēja nodot 31 cilvēks. No tiem 16 mūsu skolas jaunieši un 6 skolas darbinieki. Liepājas asins donoru centrs visiem saka paldies. Cerams, ka donoru dienas organizēšana  mūsu skolā izveidosies kā tradīcijas un nākamā reizē būsim vēl atsaucīgāki.

Prakse Austrijā

Austrija   Erasmus+ projekta nr. 2016-1-LV01-KA102-022543 “Kandavas Lauksaimniecības tehnikuma izglītojamo prakse Eiropā” realizācija turpinās un 1. aprīlī jaunieši devās praksē uz Austriju. Kandavas Lauksaimniecības tehnikumam pievienojās divi pārstāvji arī no Cīravas teritoriālās struktūrvienības – Kaspars Lubāns un Ričards Slūka. Abu jauniešu pārstāvētā profesija ir Lauksaimniecības tehnikas mehāniķis.
   Austrijas valsts ir ļoti attīstīta dažādās nozarēs arī lauksaimniecībā, tādēļ to iekļāva kā vienu no mobilitātes galapunktiem. Prakse ilgs līdz 3. maijam. Jaunieši strādā ģimeņu uzņēmumos, kas nodarbojas ar lauksaimniecību. Kā apliecina abi praktikanti darāmo darbu ir ļoti daudz un dažādi, ne tikai saistībā ar lauksaimniecību. Jaunieši gūst ļoti dažādu pieredzi un priekšstatu par uzņēmējdarbību apgūstamajā profesijā.
   Jauniešiem tika dota iespēja mazliet vairāk iepazīt Austrijas kultūru un vēsturi nedēļas nogalē apmeklējot Vīni, kas bija atslodze no prakses un patīkama tikšanās visiem kopā. Pasākumu organizēja uzņemošā organizācija BVÖ Bildungsberautung & Vermittlungsagentur GmbH.
   Pēc atgriešanās no Austrijas Erasmus+ projekts būs noslēdzies. Cīravas jaunieši šajā mācību gadā būs pabijuši Vācijā, Apvienotajā Karalistē un Austrijā, guvuši milzīgu pieredzi un zināšanas, kas nodrošinās konkurenci darba tirgū.

Gūst pieredzi, gatavojot kopā ar lietuviešu jaunieti

LT   11.un 12.aprīlī Valsts SIA “Rīgas Tūrisma un radošās industrijas tehnikumā” notika profesionālās meistarības konkurss ēdienu gatavošanā “Vairāk nekā siers...”. Tas bija īpašs ar to, ka piedalījās jaunieši ne tikai no Latvijas, bet arī no Lietuvas, Igaunijas, Polijas, Ukrainas un Itālijas. Līdz ar to konkursa darba valoda- angļu. Darbs bija komandā, kuru izlozēja uz vietas. Katrā komandā bija viens latviešu un viens citu valstu audzēknis. Mūsu skolu pārstāvēja Santa Vitkus un strādāja pārī ar lietuviešu puisi. Bija jāizpilda tests angļu valodā un jāpagatavo uzkoda, kur obligātie produkti bija mocarellas siers, tomāti un rudzu maize un deserts, kur obligātie produkti bija smiltsērkšķi, krēmsiers un putukrējums. Par konkursa norisi skatīt galerijā. Paldies Santai par dalību konkursā.

Rakstu sagatavoja Rota Reboka

Telpu futbols

Futbols 04.2017   6.aprīlī Nīcā notika Liepājas rajona novadu 8.skolēnu sporta spēles telpu futbolā jauniešiem. Kopvērtējumā turnīrā, uzvaras laurus plūca mūsu skolas jaunieši. Vēl godalgotās vietās tika mājinieki – Nicas vidusskolas futbolisti un Grobiņas ģimnāzijas spēlētāji. Cīravnieku komandā šoreiz spēlēja tikai pirmā kursa audzēkņi. Uzvarētāju kausu mājās pārveda automehāniķi – Toms Podziņš, Jānis Grundmanis, Kazimirs Ģedgauds, Kristaps Proguļbickis, Kaspars Gūtmanis, Romāns Matjass, Renārs Pričins un Oļegs Volkovs no pavāriem. Tagad futbolistiem jāgatavojas minifutbola turnīram maijā  Venstpilī.