POFESIONĀLĀ IZGLĪTĪBA- IEGULDĪJUMS JŪSU NĀKOTNĒ

Izlaidumu laiks Cīravā

flower bouquet   Daudz apsveikumu, ziedu un vēlējumu veiksmi profesionālajā izaugsmē 25. jūnijā saņēma Kandavas Lauksaimniecības tehnikuma absolventi, kuri mācījās Cīravas teritoriālajā struktūrvienībā.
   Diplomus un atestātus par profesijas apguvi saņēma jaunie automehāniķi, lauksaimniecības tehnikas mehāniķi, sekretāri, galdnieki un pavāri.
   Absolventiem mācību gadi aiz muguras, katram jāuzsāk sava darba dzīve. Ikvienam tehnikuma beidzējam no sirds vēlam pa īstam iemīlēt savu arodu, atrast savu darba kolektīvu un kļūt par īstu sava amata pratēju.

Noslēdzas šā gada Erasmus+ projekts

Erasmus   26.maijā Cīravas skolas zālē pulcējās Erasmus + projekta Nr. 2015-1-LV01-KA102-013253 „Kandavas Valsts lauksaimniecības tehnikuma Cīravas mācību punkta jauniešu prakse Eiropā" dalībnieki, lai saviem draugiem, skolas biedriem, skolotājiem un kolēģiem pastāstītu par pieredzēto ārzemju prakšu laikā.
   Projekta noslēguma pasākumu atklāja projekta vadītāja Linda Ašmane ar informatīvu prezentāciju par projekta ietvaros paveikto. Savukārt jaunieši klātesošos ieinteresēja ar faktiem un personīgo pieredzi par savām prakses vietām, ikdienas pienākumiem, ieguvumiem un sarežģītām situācijām, ar ko var nākties rēķināties, dodoties praksē uz citu valsti. Neizpalika arī pavadošo personu vērojumi un secinājumi stāstījumos un fotogrāfijās. Noslēgumā projekta dalībnieki saņēma Europass Mobility dokumentus, kas apliecina viņu prakses laikā nostiprinātās un iegūtās prasmes.
   Kopumā, pateicoties Eiropas Savienības atbalstam, iespēju praktizēties ārvalstīs saņēma četri IP “Autotransports”, pieci IP “Lauksaimniecības tehnika”, četri IP “Ēdināšanas pakalpojumi”, trīs IP “Administratīvie un sekretāra pakalpojumi” un trīs IP “Kokizstrādājumu izgatavošana” izglītojamie/-ās, kuri šobrīd var lepoties ar ārvalstu profesionālo pieredzi.
   Paldies visiem, kas piedalījās projekta īstenošanā!

Konkursā izvāra gardāko zupu

Konkurss   21.maijā Liepājas Valsts tehnikumā notika Latvijas profesionālās izglītības iestāžu audzēkņu profesionālās meistarības konkurss "Zupa vēju un dzintara pilsētā". Prieks par mūsu 3.kursa audzēknēm Elīnu Reini un Megiju Balceri, kuras ieguva 1.vietu un skatītāju simpātiju balvu.
   Konkursa dalībniekiem atbilstoši nolikumam bija jāpagatavo zupa uz ugunskura. Izlozes kārtībā tika noteikts galvenais produkts – kaltēta menca vai jēra gaļa, kā arī bija jāizmanto "melnās kastes" produkts. Jaunietes izlozēja kaltēto mencu un zupai obligāti bija jāpievieno ķirbis. Tā kā jaunietes jau ir ar pieredzi konkursos, un skolā jau bija izmēģinājušas uz ugunskura vārīt abas zupas, tad viņām tas grūtības nesagādāja. Paldies meitenēm par veiksmīgo startu konkursā!

Līvas tirgū cep bada pankūkas

Livas tirgus   21.maijā Liepājā notika Līvas ciema svētki un mūsu skolas pavārmācības skolotājas kopā ar topošajiem pavāriem tajā piedalāmies no pašiem pirmsākumiem. Šogad jau četrpadsmito reizi. Tas, kas sajutis Līvas tirgus „garšu”, gribas atgriezties tajā vēl un vēl. Arī audzēkņi gaida šo notikumu ar lielu nepacietību. Šim pasākumam mēs sākam gatavoties jau nedēļu iepriekš, bet, sākot ar ceturtdienu, skolā visi varēja sajust, ka mācību virtuvē tiek cepts un varīts, jo smaržoja visa skola.
   Ēdienkarti īpši nemainām, jo daudzi liepājnieki nāk pie mums pirkt konkrētu ēdienu- koču, sklandu raušus, medalu, zupu u.c. Otro gadu piedāvājam badu pankūkas, kurām ir ļoti liels pieprasījums. Šogad cepām ar divām pannām un pavisam izcepām 6 spaiņus mīklas. Cilvēki stāvēja garās rindās, lai tiktu pie kārotā garduma. Prieks, ka mūsu gatavotie izstrādājumi garšoja, jo līdz vakaram visi katli bija izēsti un konditorejas izstrādājumi pārdoti.
   Paldies visiem, kuri palīdzēja sagatavoties šim pasākumam, īpaši audzēkņiem, kuri brauca līdzi un nenoguruši strādāja visas dienas garumā- Sandrai Klampei, Ērikai Birjukovai, Edītei Bernātei, Montai Grīviņai, Valtam Blūmanim, pagājušā gada absolventei Leldei Bumbierei, skolas darbiniecēm Mairai Ērkulei, Līgai Pabērzei, skolotājām Solvitai Bumbierei un Rotai Rebokai.

"Radi, rādi, raidi 2016"

RRR  Kandavas LT Cīravas TS jaunieši 27. 05. aizvadīja jauniem iespaidiem pārpilnu dienu Liepājā. Dienas gaitā Rožu laukumā līdzās PIKC LVT jauniešu izveidotajiem mācību uzņēmumiem, mūsu skolas topošie galdnieki un pavāri piedāvāja liepājniekiem gan ieskatu skolā apgūstamajām  izglītības programmām, gan  savus ražojumus - dārza mēbeles, virtuves rīkus, pašgatavotas prāta spēles, kā arī jaukus un garšīgus  našķus - cupcake – mazās angļu kūciņas! Pasākuma vērotāji labprāt cienājās ar glīto un apetīti veicinošo kārumu un slavēja to gatavotājas.  Lai vasara atpūta dārzā kļūtu vēl patīkamāka, daži pilsētnieki iegādājās  lieliskos dārza krēslus , bet čaklās pilsētnieces kļuva par jaunu  pannas lāpstiņu īpašniecēm.   Kamēr daži skolas jaunieši ar praktiskām lietām ieinteresēja pilsētu, skolas dziedošie jaunieši gatavojās rādīt savu dziedātmāku. Šajā gadā to izdarīt bija visai grūti kora nepilnā sastāva dēļ: astoņi kora jaunieši praktizējas uzņēmumos Brēmenē(Vācija)  unPortsmutā(Anglija), divas jaunietes negaidīti pievārēja spirgtais pavasara vējš.  Koncertā Biedrības namā Kandavas LT Cīravas TS jaunieši priecājās vienkopus  redzēt gan lielu un mazu kolektīvu dziedātājus, dejotājus, kuri  lika priecāties par skaistajām  latviešu tautas dejām, gan mūsdienu aizdedzinošajiem ritmiem. Saviļņojošs brīdis – pasākuma dalībnieku gājiens pa pilsētas ielām. Mūsu skolas jaunieši ar lepnumu nesa skolas karogu kopā ar visiem pārējiem Kurzemes un Rīgas profesionālo mācību iestāžu jauniešiem. Paldies rīkotājiem par lielisko dienu!

FacebookMySpaceTwitterGoogle BookmarksLinkedin

NIID.LV