Grupas gudrinieks

Gudrinieks   Skolas izglītojamo pašpārvalde, gatavojoties Latvijas simtgades svinībām, 21. februāra novakarē aicināja vienaudžus apliecināt savu atbildību par Latvijas nākotnes veidošanu, parādot, cik labas ir skolēnu zināšanas par savu zemi. Zālē spraigā gaisotnē zēni un meitenes demonstrēja savas zināšanas par Latvijas vēsturi, ģeogrāfiju, valodu, dabu, Latvijas labākajiem sportistiem. Sacentās pirmo, otro un trešo kursu izglītojamo komandas. Trijatā vajadzēja rast atbildes uz grūtiem un arī āķīgiem jautājumiem.
   Sacensību uzvarētāji - 3. kursa lauksaimniecības tehnikas mehāniķu komanda ( audzin. G.Rūtenberga), 2. vietā 1. kursa pavāra palīgi (audzin. L. Grīnvalde ) un 3. vietā 3. kursa automehāniķi ( audzin. G. Daubars).
   Pašpārvaldes jaunieši uzsver- ikvienam ir jādara jēgpilns sevis veidošanas darbs savai un Latvijas izaugsmei.

Jaunieši iegūst jaunas zināšanas Apvienotajā Karalistē

UK250   Kandavas Lauksaimniecības tehnikums turpina realizēt Erasmus+ projektu “Kandavas Lauksaimniecības tehnikuma izglītojamo prakse Eiropā”. Praksē uz Apvienoto Karalisti 7.februārī devās trīs Cīravas teritoriālās struktūrvienības audzēknes kopā ar diviem jauniešiem no Kandavas Lauksaimniecības tehnikuma. Jaunietes – Kristiāna Bērziņa, Arta Una Graikste un Agija Paspārne pārstāvētā izglītības programma ir „Administratīvie un sekretāra pakalpojumi”. Jauniešus praksē pavadīja projektu koordinatore, Linda Zeltiņa.
   Prakses ilgums ir 28 dienas, bet 4.kursa studente Kristiāna praksē pavadīs divas nedēļas (16.dienas). Praksē jaunieši devās ar līdzīgu mērķi – iepazīt savu apgūstamo profesiju plašāk ārpus Latvijas robežām, iegūt jaunas zināšanas un praktizēt reālajā dzīvē skolā iegūtās teorētiskās zināšanas, kas atbilst arī izstrādātā projekta mērķiem. Liels izaicinājums ir valodas zināšanas, jo darba pamata valoda ir angļu. Katrs jaunietis strādā savā darba vietā un kā ikdienas pienākumi ir dažādu dokumentu kārtošana, sagatavošana un veidošana.
   Praktikante A.Paspārne strādā labdarības organizācijā “Porchester Community Association”, kur būs apguvusi jaunas iemaņas darbam ar kases aparātu un, kā pati atzina, tas nav nekas grūts. Tā kā uzņēmumam ir ļoti plaša darbības sfēra, tad netrūkst jaunu iemaņu, ko praktizēt.

Lasīt tālāk ...

Ēnu diena 15.02.2017.

EnuDiena 15.02  Ēnu dienā 15. februārī Kandavas LT Cīravas TS jaunieši gan devās ēnot viņus interesējošo profesiju pārstāvjus ārpus skolas, gan izmantoja iespēju ēnot savus skolotājus. Uzzināt vairāk par interesējošu noteiktu profesiju, ēnojot mūsu skolas skolotāju, izvēlējās arī Kazdangas, Aizputes un Dzērves pamatskolas skolēni. Viņus interesēja gan pavāra, gan automehāniķa un lauksaimniecības tehnikas mehāniķa profesija. Savukārt pirmkursnieki Atis un Daniels dienas garumā sekoja kādas Rudbāržu pagasta zemnieku saimniecības īpašnieka darba dienas norisi. Trešā kursa lauksaimniecības tehnikas mehāniķi devās uz Dubeņiem, lai vērotu , kādi darba pienākumi ir šrota īpašniekam.
   Skolotāju Rotu Reboku ēnoja divas Dzērves pamatskolas 8.klases jaunietes Ieva Braže un Saiva Berķe. Viņām bija iespēja vērota"divus vienā”, tas ir iepazīties ar arodskolotāja profesiju un gūt pirmās iemaņas pavāra profesijā. Kopā ar 2.kursa pavāriem jaunietes pagatavoja marinētu cūkgaļas karbonādi ar burkānu biezeni, cukini pildītu ar kuskusu un paprikas mērci un desertā krēmu"Brulē”.
   Interesantais šajā dienā- tika ēnoti arī daži izglītojamie. Jauniešu draugi no Aizputes Kazdangas labprāt piedalījās mācību procesā, lai vērotu, kā zināšanas apgūst viņu vecākie biedri. Ēnu diena ļāva visiem tajā iesaistītajiem it kā zināmas lietas ieraudzīt nedaudz atšķirīgāk.

Ēnu dienas

ED 25.02.2017   25. janvārī, saistībā ar Ēnu dienām, mūsu skolu apmeklēja divi jaunieši - Patriks un Andis no Dunalkas pamatskolas, kuri interesējās par mācību procesu mūsu skolā.
   Viņi ēnoja jauniešus mācību stundās - atslēdznieku darbi, mašīnu tehniskā ekspluatācija un remonts un spēkratu uzbūve. Atslēdznieku darbos viņiem bija iespēja ne tikai skatīties, kā top dažādi metālu izstrādājumi, bet arī iespējas pašiem darboties. Mašīnu tehniskās ekspluatācijas un remonta stundās zēni varēja iepazīties ar teorētiskajām zināšanām, bet spēkratu uzbūves stundās Patriks un Andis varēja redzēt, kā tiek veikta automobiļu diagnostika, bremžu vienmērīguma pārbaude un citas viņiem interesantas lietas.
  Kopumā ēnotājiem patika skolas apmeklējums un stundas, kurās viņi varēja vērot kā mācās mūsu skolas jaunieši.

Ēnu dienā puišus pavadīja Kristaps Norenbergs

Florbols 26.01.2017.

Florbols   26. janvārī noslēdzās skolas čempionāts florbolā. Pēdējā kārtā, uzvarot pēcspēles metienos 1.kursa automehāniķus, atkal uzvarēja 3.kursa automehāniķi. Otrā vietā 1.kursa automehāniķi un trešā vietā 1.kursa lauku mehāniķi. Arī kopvērtējumā pārliecinoši pirmo vietu izcīnīja 3.kursa automehāniķi (M.Dīlis, Kr.Kožokaru, S.Paupe, E.Akačenoks, R.Svītiņš, E.Šteins,  Kr.Rosvalds).Sudraba medaļas saņēma 1.kursa automehāniķi (R.Pričins, M.Muižnieks, K.Gūtmanis, R.Matjass, K.Tanenbergs) un bronzas godalgas ieguva 1.kursa lauku mehāniķi (K.Veisbuks, U.Eglītis, J.Kamkovskis, M.Virkutis, D.Baltavičs, A.Stepiņš).