Valentīna dienai veltīts pasākums

Valentindiena_2018
15px   15. februārī Cīravas skolā notika Valentīna dienai veltīts pasākums, kur tā dalībniekiem bija iespējams mēroties spēkiem un cīnīties par sirsniņkūku. Vakara noslēgumā - diskotēka.
   Rezultātā Sirsniņkūku ieguva 1AC un komandas sarindojās šādā secībā:

1. vieta komandai 1AC
   2. vieta komandai 1P un 2AC (dalīta vieta)
   3. vieta komandai 2P

Mācības uzņēmumā SIA DOJUS LATVIJA

DOJUS
15px   DOJUS – privātā kapitāla uzņēmumu grupa, kas darbojas Lietuvā, Baltkrievijā, Kaļiņingradas apgabalā, no 2010. g. jūlija – arī Latvijas Republikā.
   13. februārī 3CLM un 4CLM grupu izglītojamie devās uz uzņēmumu SIA DojusLatvija, lai iepazītos ar lauksaimniecības servisa darba organizāciju, mehāniķa darba specifiku, tehnisko nodrošinājumu.
   Ievada daļā servisa speciālisti audzēkņus iepazīstināja ar datora programmatūru, kas jāprot pārvaldīt, lai mehāniķis spētu noteikt un prastu novērst bojājumus klienta tehnikai. Jāpiezīmē, ka visa informācija ir angļu valodā. Tas liek aizdomāties par valodu apgūšanas nozīmi mehāniķa profesijai.
   Pēc ievada daļas izstaigājām un iepazināmies ar servisa darbu, telpām. Protams, arī ar klientiem piedāvāto tehnikas sortimentu.
   Tad īsa kafijas pauze un darbs sadalījās divās daļās. Ceturtais kurss devās uz servisa darbnīcu un praktiski ar diagnostikas aparātiem varēja noteikt radušos defektus traktora John Deere sistēmās un mehānismos. Savukārt, 3CLM audzēkņiem notika izglītojoša lekcija par John Deere precīzām lauksaimniecības tehnoloģijām – AMS – lauksaimniecības vadības sistēmu, kura apvieno GreenStar produktus, programmatūru, datu apstrādi. Lai palielinātu darba ražīgumu un peļņu ar tehnikas jaudu vien nepietiek, tāpēc palīgā nāk inteliģentās vadības sistēmas AMS.  Galvenie Green Star  komponenti  ir  universāli,  tie  ir  pārliekami  no  traktora  uz kombainu,  pašgājējsmalcinātāju,  miglotāju, sējmašīnu vai citu John Deere agregātu. Daudzi  GreenStar  komponenti var  tikt  uzstādīti  arī  uz  citu  ražotāju tenikas.
   Izskaņā īss kopsavilkums redzētajam, dzirdētam. Atzinums – strādāt ir samērā viegli, ja pārzina angļu valodu un prot orientēties digitāli - tehniskos materiālos. Prot atpazīt, piemēram, hidraulisko shēmu simbolus un to saistību ar visu traktora hidrosistēmu.
   Protams, pastāv arī iespēja audzēkņiem iziet kvalifikācijas praksi kādā no Dojus Latvija reģionu filiālēm, lai pamatīgāk iepazītos ar lauksaimniecības tehnikas mehāniķa profesiju.
   Pārskatu par mācībām uzņēmumā sagatavoja - skolotājs Guntis Daubars.

Seminārs Kuldīgā - "Gudrā zeme"

Gudra_Zeme
15px   24.01.18. 3CLM un 4CLM kursu jaunieši piedalījās seminārā Kuldīgā „GUDRĀ ZEME” , kuru organizēja SIA AMAZONE.
   Seminārā jaunieši iepazinās ar tehnikas jaunumiem, ko piedāvās SIA AMAZONE. Kā jaunumus var minēt minerālmēslu izkliedētāju ZG-TS01 ProfiPro, kura izkliedes platums ir 54 m, ietilpība 10000 litri un aprīkots ar modernām kontroles un vadības iekārtām.
   Pie jaunumiem var minēt miglotājus, augsnes apstrādes mašīnas, sējmašīnas ko tirgū laiž firma AMAZON
   Savukārt KRONE piedāvā jaunumus lopbarības savākšanas mašīnu klāstā. GRIMME piedāvā kartupeļu novākšanas kombainu (pirmo Latvijā) VENTOR4150, u.c.
   Firma ANNABURGER piedāvā speciālās piekabes un to komplektus un firma TANCO rulonu ietinējus.
   Seminārā tika runāts par jaunumiem SIA Precīzo Tehnoloģiju skolas darbībā, par ko informēja tās valdes priekšsēdētājs Jānis Vītols.
   Jaunieši vēl uzzināja par graudu pirmapstrādes iekārtām, ko piedāvā SIA AMAZONE.
   Par augkopības aktualitātēm un 100. gades izaicinājumiem runāja SIA Augu Aizsardzības servisa pārstāvji.
   Seminārā jaunieši varēja rast sev jaunas atziņas gudras, saprātīgas saimniekošanas iespējām.

KLT Cīravas TS ir uzsākusi sadarbību ar SIA Ideju Grupa

Ideju_Grupa
15px   22.01.2018. pie mums viesojās Gints Šaušs no uzņēmuma SIA Ideju grupa. Uzņēmums nodarbojas ar hidraulisko sistēmu remontiem. Viesošanās mērķis bija sniegt priekšstatu izglītojamiem un speciālo priekšmetu pasniedzējiem par hidrosistēmu vispārīgo uzbūvi un darbību. Nodarbību laikā izglītojamiem bija iespēja veikt iekārtu demontāžas un montāžas darbus.