Lauksaimniecības tehnikas mehāniķi iepazīstas ar saimniekošanu laukos

DSC_1433
 Tuvojoties vasaras brīvlaikam skolēniem arvien mazāk gribas mācīties  kabinetos. Tāpēc ar lielu prieku mūsu skolas  lauksaimniecības tehnikas mehāniķu specialitātes izglītojamie izmantoja projekta “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” piedāvāto iespēju iepazīties ar  dažādu ar lauksaimniecību saistītu uzņēmumu darbu. Skolēni izzināja  katras saimniecības darba specifiku, saskatīja atšķirības saimniekošanā gan apjoma, gan  izmantoto tehnoloģiju un iekārtu ziņā, iepazinās arī ār atšķirīgu lauksaimnieku dzīves filozofiju, kas  bija neparasti un interesanti.
   Vienam atmiņā paliks robotizēta , moderna slaucamo govju ferma, kurā govis slauc , mēslus tīra , barību piestumj roboti.Otram – kā saimnieko bioloģisko saimniecību inspektors, kura saimniecībā kā oāzē patvērumu raduši gan zalkši, gan dzērves ar saviem mazuļiem. Vēl kādam paliks atziņa, ka, lai dzīvotu , saimniekotu laukos un būtu laimīgs,, ne vienmēr jābūt jaudīgai, modernai tehnikai, bet ļoti labi visus darbus var paveikt arī ar ilgi kalpojušu, lēti saremontējamu, videi draudzīgu traktoru.. Arī nākošajā gadā šis projekts turpināsies un izglītojamie varēs iepazīties ar citu saimniecību darbu.

„Profesijas diena – Auto nozarē”

(1) Moller Auto -Rīgā
  Karjeras attīstības atbalsta pasākuma „Profesijas diena – Auto nozarē” ietvaros 2AC grupas audzēkņi devās ekskursijā 31.05.2018
   Lai iegūtu pilnīgāku priekšstatu par darbu savā izvēlētajā specialitātē un iepazītos ar darba organizācijas specifiku, prasībām un apstākļiem autoservisos, kā arī nozares attīstību, skolas 2AC grupas audzēkņi apmeklēja trīs ar auto nozari saistītus uzņēmumus Rīgā.

1. „Moller Auto Rīga – WOLKSWAGEN zīmola pārstāvis Latvijā
     2. Mūsa Motors Rīga – VOLVO zīmola pārstāvis Latvijā
     3. Rīgas Motormuzejs

Konkurss „Ģimenes diena"

DSC_0159
15px   17.maijā 1.kursa pavāru specialitātes jaunieši- Kristaps Kevišs un Samuils Ragimovs piedalījās Latvijas profesionālās izgītības iestāžu audzēkņu ēdināšanas jomas profesionālās meistaribas konkursā „Ģimenes diena". Katrai komandai bija jāsagatavo mājas darbs”Mana bērnības garša”, konkursā bija jāizlozē pamatēdiens- gaļa vai zivs un par 20 € jāiepērkas PROMO un uz grila laukā jāpagatavo pamatēdiens. Godalgotu vietu neieguvām, bet jaunieši nostartēja labi un guva lielu pieredzi, kas noderēs turpmākai dzīvei.