POFESIONĀLĀ IZGLĪTĪBA- IEGULDĪJUMS JŪSU NĀKOTNĒ

Mēs maza cilts,

Mēs būsim lieli tik, cik mūsu griba.

                                                        Jānis Rainis

Kandavas Lauksaimniecības tehnikuma Cīravas teritoriālā struktūrvienība

Cīravas skola

Jaunais automehāniķis 2017

Picture1   Tradicionālais konkurss šogad norisinās jau desmito gadu un norises kārtība ir izmainīta. Lai nokļūtu līdz finālam un varētu klātienē parādīt savas prasmes, ir jāiztur divas teorētisko zināšanu atlases kārtas, kurās piedalās 19 skolu jaunieši, kas apgūst automehāniķa arodu.
   1.decembrī notika pirmās kārtas interneta testa izmēģinājums ar reģistrēšanos un iespēju atbildēt uz 10 jautājumiem. Kā informē konkursa rīkotāji, izmēģinājuma tests šai dienā izpildīts 761 reizi !!!! Tas norāda , ka interese par konkursu un līdzarto arī konkurence gaidāma ļoti liela.
   Pirmā atlases kārta notika 7. decembra pēcpusdienā visās skolās vienlaicīgi no pl.14 ÷ pl.16. Interneta testā bija jāatbild uz 100 jautājumiem ar četriem iespējamiem atbilžu variantiem. Vairāki jautājumi bija angļu valodā un uz jautājumu varēja būt viena vai arī divas pareizas atbildes.
Arī mūsu skolas 3AC un 2AC grupas jaunieši protams izmēģināja savu zināšanu līmeni, jo rezultāts bija redzams tūlīt pēc testa pabeigšanas. Vislabākais rezultāts, kā tas arī bija gaidāms, ir Kristapam Rosvaldam (3AC).
   Turpmākos, pusfināla dalībniekus, konkursa rīkotāji paziņos 13. decembrī, apkopojot visu skolu dalībnieku rezultātus. Pusfinālā, kurš norisināsies Rīgā 24. februārī izstādes SKOLA ietvaros – izstāžu centrā BT1, tiks uzaicināti 48 labākos rezultātus uzrādījušie pirmajā kārtā. Pusfinālā atkal ir teorētisko zināšanu tests ar 30 jautājumiem. No pusfināla uz finālu tiks tikai 12 paši labākie.
   Zinot Kristapa attieksmi pret visu ko viņš uzsāk un lieliskās praktiskās iemaņas automobiļu remontā aicinu turēt īkšķus.

Skolotājs Agris Braša

ENGLISH GURU 2016

logo lva   23.novembrī Ekonomikas un kultūras augstskolā (EKA) notika pirmā angļu valodas olimpiāde Latvijas skolēniem „ENGLISH GURU 2016”, kurā piedalījās 11. un 12. klašu skolēni no vairāk nekā 60 Latvijas vidusskolām, ģimnāzijām un tehnikumiem.
   Labi startēja pirmajā kārtā un iekļuva otrajā kārtā 2CLM kursa izglītojamais Kristaps Andersons. Olimpiādes pirmās kārtas izdevumu neklātienē izpildīja vairāk nekā 200 skolēnu. Otrajā kārtā iekļuva tikai 56 skolēni no 29 skolām.
   Otrā kārta norisinājās EKA - olimpiādes dalībniekiem klātienē bija jāveic mutvārdu tulkošanas uzdevums un jāpiedalās diskusijā par tulkojumiem latviešu valodā. Jaunieši divas minūtes veica sinhrono tulkošanu. Uzdevums bija ļoti grūts un daudzi jaunieši nebija tam gatavi. Kristaps ar uzdevumu veiksmīgi tika galā.
Pateicību un sertifikātu saņēma gan Kristaps Andersons, gan angļu valodas skolotāja Evita Gaule, gan mūsu skola.
Arī nākamajā gadā EKA plāno organizēt olimpiādi ENGLISH GURU 2017! http://www.eka.edu.lv/content.php?parent=575

-= galerija =-

Skolotāja Ligita Norenberga

Novuss

Novuss   30. novembrī notika skolas spartakiādes 3. kārtas mači novusā. Šoreiz pārliecinoši uzvarēja 1. kursa audzēknis Nauris Fjodorovs no lauku mehanizatoriem. Otrā un trešā vietā 1. kursa pavāri Juris Remeika un Jānis Mednis. Kopvērtējumā pēc trim kārtām vadību pārņēmis Nauris Fjodorovs. Otrā vietā atkritis Jānis Mednis, bet uz trešo vietu pakāpies Juris Remeika. Nākošā – ceturtā kārta notiks jau pēc Ziemassvētku brīvdienām.

Prakse Vācijā

DE 2017   2016. gada 9. novembrī Kandavas Lauksaimniecības tehnikuma Cīravas teritoriālās struktūrvienības jaunieši projekta Nr. 2016-1-LV01-KA102-022543 „Kandavas Lauksaimniecības tehnikuma izglītojamo prakse Eiropā” ietvaros devās praksē uz Vāciju. Šajā plūsmā piedalījās 10 studenti un viena pavadošā persona – Līga Grīnvalde. Pārstāvētās izglītības programmas ir Lauksaimniecības tehnika, Autotransports un Ēdināšanas pakalpojumi. Projektā tiek aktīvi iesaistīti jaunieši ar īpašām vajadzībām. Šogad tie ir četri Cīravas struktūrvienības audzēkņi.
   Prakses laikā tika veikta aptauja un noskaidrots, ka jaunieši ir ļoti apmierināti ar svām prakses vietām. Ļoti labi sastrādājas ar kolēģiem. Mehāniķiem servisos ir dažādi darba pienākumi, bet pašreiz pieprasītākais pakalpojums ir riepu maiņa un balansēšana. 3. kursa automehāniķis R.Švītiņš informē: „Sazināties ar kolēģiem un strādāt nav problēmu, mēdzam pat pajokoties. Tagad pārsvarā veicam tehniskās apkopes – riepu maiņu, eļļas un filtru maiņu.” Ēdināšanas pakalpojumu programmas praktikantu uzdevumi ir dažādi – sākot ar produktu sagatavošanu un beidzot ar zivju cepšanu. Viena no praktikantēm - S.Vitkus saka: „Daba vieta ir vienkārši ideāla. Kolēģi vienmēr smaida un visu paskaidro. Veicam dažādus darbus - gan griežam, gan veidojam dekorus galda klāšanai, izmantojam vakuma mašīnu. Veidojam mazas galda dāvaniņas un sagatavojam produktus banketiem.”
   L. Grīnvalde ir ļoti apmierināta ar jauniešu darbu un pastāstīja, ka viņi ir ļoti centīgi un parāda sevi no labākās puses. Restorāna īpašnieks ir ļoti apmierināts ar praktikantu darbu un jutās pat mazliet skumji, jo 25. novembrī Līga un trīs studenti devās mājās. Pārējos studentus ar bagātīgu pieredzi un labām, prakses laikā gūtām emocījām gaidīsim mājās 7. decembrī.

Projektu koordinatore: Linda Zeltiņa

-= galerija =-

18. novembris – Latvijas dzimšanas diena

LV   17. novembrī par godu Latvijas proklamēšanas 98. gadadienai skolā notika svinīgs pasākums, kura laikā ar dzeju un dziesmām godinājām savu valsti, sveicām labākos mācībās (Justīne Kleinšmite (1KL), Arta Una Graikste un Diāna Ruicēna (3KL), Kristaps Norenbergs (3CLM), Raivo Švītiņš (3AC), Dace Ilma Fricsone (2KL) un sabiediskajās aktivitātēs. Tika sveikti Mārtiņdienā notikušās Popielas uzvarētāji – 3CLM grupa (1. vieta), 3P grupa (2.vieta) un 1CLM grupa (3. vieta), „Vīru spēļu” aktīvākie uz spēcīgākie puiši, kā arī kopīgi noskatījāmies filmu „Vienīgā fotogrāfija”.

-= galerija =-

"Vīru spēles”

VS 11.11.2016    Par godu Lāčplēša dienai, 11. novembrī skolā notika vīru spēles, kurās piedalījās 21 no skolas puišiem. Lai gan iepriekšējā vakarā bija Mārtiņdienas pasākums, tas tomēr nebija šķērslis, lai piedalītos dažādās spēka disciplīnās – tāllēkšanā no vietas, atspiešanās balstā guļus, pievilkšanās u.c.. Tāpat bija izturības pārbaudījums ar smagu spaiņu turēšanu izstieptās rokās, svarubumbas celšana uz augšu un satvēriena pārbaudīšana. Daļa sacensību notika ārā, kur bija organizēta militārā stafete. To veidoja jaunsargi un jaunsargu instruktors Laimonis Grundmanis.
   Stiprinieku apbalvošana notika 17. novembrī, kurā katrs dalībnieks saņēma atzinību par piedalīšanos, bet pirmo trīs vietu ieguvēji diplomus un balvas.
   1. vietu vīru izcīnīja Arturs Rosvalds (2G), 2. vietā - Iļja Vasjutins (2AC), bet trešo vietu dalīja- Mairis Dīlis (3AC) un Gatim Jakimāvičam (1CLM).

Kristaps Norenbergs

-= galerija =-

Seko mums

draugiem logo iosfb

Uzdevumi.lv

uxdevumi

 

ESF

spipv130x53

 

NIID.LV

niid lv banner new