Austrija2018
15px   Pavasaris jau pienācis un mācību process skolās kļūst saspringtāks, jo tuvojas vasara, eksāmeni, nobeiguma darbi. Erasmus+ projekts “Kandavas Lauksaimniecības tehnikuma audzēkņu mobilitāte Eiropā” Nr. 2017-1-LV01-KA102-035308 Cīravas struktūrvienībai drīz noslēgsies, jo 25. aprīlī audzēkņi atgriezīsies no prakses Austrijā.  Katru gadu audzēkņiem tiek dota iespēja doties uz ārvalstīm un gūt jaunu praktisko pieredzi, papildus sniedzot kultūras baudījumu, personības attīstību dažādās jomās un uzlabo valodas zināšanas, jo projekta mērķis ir sagatavot dažādu jomu speciālistus atbilstoši Eiropas darba tirgus prasībām un veicināt jauniešu personības attīstību, kas nodrošinās efektīvu integrēšanos sabiedrībā pēc skolas beigšanas.
   Cīravas audzēkņu (Kristīne Braže, Inita Estere Kaibe, Kristaps Andersons, Ingus Apogs, Raivis Meiers, Toms Svetlovs, Jānis Sneibis) pārstāvētās profesijas ir automehāniķi, lauksaimniecības tehnikas mehāniķi, pavāri. Audzēkņi dzīvo viesu ģimenēs. Kā informē paši audzēkņu, darbi tur ir ļoti daudz un dažādi - ne tikai apgūstamajā profesijā. Jauniešiem tiek dota iespēja aplūkot Austrijas biznesa vidi un darba specifiku šajā valstī apgūstamajā profesijā. Uzņemoša institūcija bija sarūpējusi dāvanu un visus projekta dalībniekus veda ekskursijā uz Vīni, lai apskatītu skaisto pilsētu un atpūstos. Kopā paredzētais prakses laiks ir viens mēnesis.
   Projektā līdz uz vienu nedēļu devās pavadošā persona Larisa Prūse, kas pārliecinājās par prakses vietām un dzīvošanas apstākļiem.
   Projekts tiks veidots arī turpmāk. Nākošajā gadā jauniešiem būs iesēja apmeklēt Apvienoto Karalisti, Vāciju un pirmo reizi arī Portugāli.