Rudens laika noslēgums un ziemas vārtu vēršanas laiks. Košo krāsu spēles pamazām beidzas, un strauji pietuvojas pelēcīgais, mazliet biedējošais tumsas laiks. Sākas laika zīmju, nākotnes izzināšana un ķekatās iešana. Senie latvieši bijuši aktīvi dabas norišu vērotāji, dzīves gudrību, pieredzi un skatījumu uz pasauli dāvājuši mantojumā saviem pēcnācējiem. Tā līdz mūsu dienām ir saglabājušās tautasdziesmas, rotaļas un spēles, kā arī dažnedažādi  ticējumi. Piemēram,- kāds laiks Mārtiņos, tāds Ziemassvētkos vai arī- ja Mārtiņa diena ir jauka un debesis skaidras, tad ziemā būs sals. Varam ticēt vai neticēt, tā ir katra paša izvēle, bet nevaram noliegt savu priekšteču vērīgumu un viedumu.
   Šobrīd daudzi pasākumi skolā ir atcelti, bet dažus darbus iespējams paveikt, sagādājot prieku un pārsteigumu. Tādēļ 10. novembrī, Mārtiņu dienā, tika sveikti visi skolas Mārtiņi, Mārči un Markusi:
   Mārtiņš Šīmanis, Mārtiņš Miemis, Jānis Mārtiņš Varpučinskis, Markuss Dreija, Markuss Grazde- Grazna, Markuss Šulcs,Markuss Laenko, Markus Grabausks, Mārcis Jerošenko
   Lai spēks, izturība un veselība visiem šo stipro vārdu nesējiem!

Pin It