Mana Latvija, dadzītis mazs,
 Ieķēries pasaules svārkos,
 Tālu saredzams kuģa masts,
 Vēja piepūsta bura:
 Mana Latvija, gaismas stars,
 Zibens elkonī turas…

                           (A.Skalbe)

 

 

 

   Latvijas dzimšanas diena,18.novembris,ir mūsu valsts nozīmīgākie svētki. Bez tālo priekšteču varonības, gribasspēka un pārliecības par tautas nākotni nebūtu iedomājama neatkarīgā Latvija. Tik daudzi Tēvzemes un Brīvības vārdā atdeva visdārgāko- dzīvību.      Latvija ir cilvēki, ģimene, darbs, izglītība, mūsu drošība, miers. Tā ir atbildība par iegūto brīvību. Latvija ir  pasaules daļa, kas izauklējusi gudrus un talantīgus cilvēkus, kas sasilda un dod spēku mīlēt, priecāties un domāt par Latvijas Saules Mūžu.
   Tēlnieks Kārlis Zāle, Brīvības pieminekļa autors, rakstījis:
   „Pāri pagājušām cīņām, pāri tagadnei, augstu gaisā, kā uz nesatricināmas klints, izskan nākamībā jaunām un jaunām audzēm brīvības idejas augstā dziesma. Sievietes tēls rokās, kas nepagurst tiekties uz augšu, tur neizdziestošās brīvības zvaigznes. Šo zvaigžņu mirdzums ir bijis un paliks mūžam ceļa rādītājs mūsu tautas gaitām.”
   Lai visiem mums Latvija ir gaismas stars! Šajā svētku laikā savās domās būsim vienoti! 

Pin It