Mūsu valsts 102.dzimšanas dienas priekšvakarā Cīravas pagastā attālināti organizētajā pasākumā par godprātīgi, apzinīgi un profesionāli veiktu darbu skolas, pagasta un novada labā, par atbildību daudzu gadu garumā tika sveiktas no Cīravas skolas apbalvošanai izvirzītās darbinieces - Marita Pole un Sigita Stūrīte.
   
Skolas mājas lapā par viņām esam ievietojuši dažas atziņas.
   Marita Pole Kandavas LT Cīravas TS strādā amatā, kas pa spēkam tikai ļoti apzinīgam, uzmanīgam, uzticamam, zinošam cilvēkam. Marita ir tāds cilvēks, par to liecina viņas vēlme vispirms iegūt zināšanas jomās, kas svarīgas sabiedrībai, arī ģimenei, tad būt noderīgai. Maritas profesijas ir diplomēts pavārs (tas ļoti apmierina viņas kuplo ģimeni) un klientu apkalpošanas speciālists. Šajās jomās viņa ir perfekta, principiāla un profesionāla. 
   Sākot ar 2011.gadu, Marita no skolas lietvedes pienākumu veikšanas ir ieguvusi daudz zināšanu un kļuvusi par tādu darbinieku, kurš pārzina visus svarīgos jautājumus, tas veicina skolas dzīves harmonisku darbību. Lietvede ir ļoti nozīmīgs amats katrai iestādei. Cilvēks, kurš pats pirmais uzzina informāciju par visiem skolas dzīves jaunumiem, zina par notikumiem, kuri tuvākā vai tālākā laikā paredzami, par vajadzībām, ko izsaka darbinieki vai sadarbības iestādes.
   Pēc rakstura Marita ir atvērta, sirsnīga, bet arī stingra savos uzskatos un nostājā. Īpaši mīļa un atvērta mūsu lietvede ir attiecībā pret izglītojamiem. Katrā jaunietī viņa saskata pozitīvo, Marita Pole vienmēr jauniešiem atgādina- cik viņi ir vērtīgi un nozīmīgi saviem tuviniekiem, draugiem, skolotājiem, kā arī skolas darbiniekiem.
   Marita izaudzinājusi divus lielus bērnus – Raivo un Kitiju, šobrīd viņas kā mammas rūpes ir par Martu un mazo Mikiņu, kuriem vēl ilgi gribēsies sajust mammas rūpes, mīlestību.
   Maritas uzmanību ik brīdi saņem visa dzīvā radība ģimenes mājā: katram stādam, krūmam un kokam iekoptajā dārzā viņa ar prieku velta laiku, ar izdomu un radošumu.
   Maritas mīluļi un karaļi dzīvnieku pasaulē - medību suņi. Tā ir Maritas dzīves daļa, kas saistīta ar ģimenes aizraušanos ar medībām, ar vēlmi būt dabā.
   Grūti būtu vienā rakstā pieminēt visu, ko vēlējušies šajā svētku laikā pasacīt skolas cilvēki par Maritu Poli, tādēļ daži spilgtākie vērtējumi, ko rakstījuši skolas izglītojamie un kolēģi:
   „Lietvedīte - visu atceras, visu atgādina, ir taktiska un rūpīga, lieliski dara savu darbu un vēl vairāk - Marita - labais gariņš .”
   Kolēģe: „Marita ir ideālais darbinieks - izdarīs visu, izdarīs vairāk kā prasa, un pats galvenais - cilvēks ar dvēseli. Darbs viņai ir ļoti nozīmīgs, un katru uzdevumu paveic nevainojami. Viņa vienmēr padomā par visiem un vienmēr palīdz, ja tas ir nepieciešams. Skolā ir teiciens :”Ja kaut ko nezini, pajautā Maritai”. Bet ne jau tas vien viņu padara īpašu. Maritas būtība - būt mammai un ne tikai savā ģimenē, bet pret sabiedrību kopumā, kas izpaužas kā dziļas rūpes un mīlestība pret apkārtējiem. Viņas sirds siltumu saņem jaunieši ik dienu - apciemojot viņu darba vietā. Marita ieraudzīs un uzrunās katru, kura sejā ieraudzīs rūpes, neziņu, neizpratni, katrs tad saņems to, kas būs nepieciešams - uzslavu vai kāds mudinošu aicinājumu laboties.”
   Kolēģis: „Brīnišķīgs cilvēks! Īsts darbarūķis!”
   Draugs: „Lietvedīte ir jauka, vienmēr atsaucīga, varu runāt ar viņu par visu, forša, jauka, labestīga.”
   Jaunietis: „Sirsnīga, palīdzēs vienmēr, ja nezinām, kā rīkoties.”

   Sigita Stūrīte darba gaitas  Cīravas Profesionālajā vidusskolā(tagad Kandavas LT Cīravas TS) 2013. gadā.  Šobrīd Sigitas  darba pienākumos ir  nodrošināt kārtību un veidot jauniešiem pozitīvu gaisotni skolas dienesta viesnīcā, amats – dienesta viesnīcas dežurante. Izglītojamie viņu mīļi dēvē par Sigitiņu, jo ar sirsnību, labvēlību un sapratni kļuvusi skolas jauniešiem par mīļu un tuvu cilvēku. Aicinājām izglītojamos padomāt, kas Sigitā viņiem patīk. Lūk, dažas atbildes:
   „Viņa ir sirsnīgs cilvēks, vienmēr izpalīdzēs. Viņa nedusmojas, ja rājas, kad izdarīts kaut kas slikts.”
   „Sigitiņa ir vienmēr smaidīga, neesmu redzējusi viņu bēdīgu.” 
   „Ja mums ir garlaicīgi, viņa vienmēr ieteiks, ko interesantu varam darīt.”
   Šādu Sigitas Stūrītes raksturojumu varētu turpināt vēl ilgi. 
   Jaunieši, esot tālu no mājām, sajūt Sigitu Stūrīti kā mammu, kā cilvēku, kurš palīdzēs grūtā brīdī ar uzmundrinājumu, palīdzēs pārvarēt saņemta rājiena aizvainojumu, atbalstīs un būs ieinteresēta katra izglītojamā problēmās. Visiem, bet jauniešiem it īpaši, ir tik svarīgi sajust, ka esi kādam nozīmīgs. Skolas izglītojamie uzsver, ka viņa vienmēr ar gaišu, siltu smaidu katru jaunieti pasveicinās, pateiks uzmundrinošu vārdu. Kāda meitene par Sigitu raksta šādi: „ Viņa atrisina visas problēmas. Sigitiņa ir pozitīvs cilvēks. Paldies, ka tu esi!”, „viņa prot uzlabot garīgo!”
   Mūsu Sigita Stūrīte ir ne vien izglītojamo iemīļota dienesta viesnīcas darbiniece, bet arī mīloša mamma saviem bērniem, gādīga saimniece ģimenei. Sigita Stūrīte savā ļoti darbīgās  ikdienas dzīves steigā atrod iespēju veidot skaistus sienas dekorus un citus gaumīgus  mākslas priekšmetus, tie sajūsmina visus, kuri ienāk dienesta viesnīcā. Skolas kolektīvs vienprātīgi atzīst – Sigita Stūrīte ir teicams darbinieks, tādēļ sakām: „Paldies , Sigita! ”
    Lai spēks, izturība un gandarījums par paveikto, jauni izaicinājumi! Jūsu darbs ir vērtība, kas nekad nezudīs!

Pin It