2.decembrī IP Lauksaimniecības tehnika iegūstamās kvalifikācijas lauksaimniecības tehnikas mehāniķis trešā kursa izglītojamie apmeklēja zemnieku saimniecību „KALVES”, lai iepazītos ar jauno, tiešās sējas sējmašīnu MZURI PRO-TiL 4T.
   Kā pastāstīja zs KALVES saimnieks Aivars, tiešās sējas tehnoloģijas Latvijas laukos jau piekopj pasen, tad nu pats, beidzot, arī ir nobriedis strādāt ar šādu tehniku, kad sējas darbus veic uz rugaini, zālāju un nav jāpatērē resursi, lai veiktu aršanu, kultivēšanu. Tehnoloģija ļauj ietaupīt laiku, saglabāt augsnes struktūru, nesablietē augsni vairākkārt braukājot pa lauku ar samērā smago tehniku.
   Tiešo sēju saimnieks jau ir izmēģinājis iepriekšējos gadus un rezultāts uz labo pusi esot acīmredzams. Tāpēc arī sācis interesēties par tehnikas iegādes iespējām – pētījis dažādu firmu mašīnas, braucis pie kolēģiem citos novados Latvijā un Lietuvā. Skatījies videomateriālus interneta vietnēs, līdz izlēmis palikt pie konkrētā, Lielbritānijā ražotā modeļa MZURI PRO-TiL 4T. Par mašīnas darba spējām audzēkņi varēs arī iepazīties praktizējoties šajā saimniecībā.

Materiālu sagatavoja skolotājs Guntis Daubars

-= galerija =-

Pin It