Senas kā pati pasaule ir Ziemassvētku kartiņas. Gara ir to vēstures taka līdz mūsdienām. Tādēļ dažās rindās stāsts par sākotni.
   Pirmās zīmētās kartiņas, ar roku rakstītie apsveikumi kā sūtījumi parādījušies apmēram pirms tūkstoš gadiem Ķīnā, Eiropā, sākot ar 15.gs., bet mūsdienīgā izpratnē kā kartiņa, atklātne- 19.gs. sākumā Lielbritānijā. Tolaik tās zīmēja, tekstus, ievērojot rakstības stilu, ar roku rakstīja skolnieki, kuri vēlējās Ziemassvētkos iepriecināt savus vecākus vai draugus.
   Par Ziemassvētku atklātnīšu tēvu tiek uzskatīts Britu karaliskās akadēmijas loceklis Džons Kalkots Horslijs. Tas bija 1843.gadā…
   Kopš tiem laikiem, kad Ziemassvētku apsveikumu kartiņas tikai radās un pamazām izveidojās par ļoti populāru sabiedrības komunikācijas formu, kura devusi iespēju iepriecināt, pārsteigt, pagājis krietns laika posms ar vēsturiskām, sabiedrisko formāciju pārmaiņām. Jaunās, laikmetīgās tehnoloģijas ir veicinājušas daudzveidības iespējamību gan drukātajās, gan virtuālajās izpausmēs. Cerēsim, ka Latvijā, tāpat arī lielajā pasaulē, paužot gan laikmetīgās, gan kristīgās pasaules Ziemassvētku brīnumaino noskaņu, saglabāsies šī jaukā tradīcija- Ziemassvētku apsveikumu kartiņu sūtīšana.
   Skolas vestibilā un bibliotēkas telpā šobrīd iespējams aplūkot Ziemassvētku un Jaungada apsveikuma kartiņas, kuras saglabājušās no pagājušā gadsimta (padomju varas un Atmodas laika). Pasaule mainās, atmiņas saglabājas. Mēs katru gadu ilgojamies saņemt apsveikumu, novēlējumu, izjust prieku un sengaidītu pārsteigumu tieši šajā Ziemassvētku noskaņu, brīnumu gaidīšanas laikā.

-= galerija =-

Pin It