Trīsdesmit gadi ir tāds mazs zibsnis Cilvēces pastāvēšanas vēsturē, gadsimtu notikumu skaitīšanas virknē, bet cilvēka dzīvē- mūža sākuma posms- vislabākie ,jaudīgākie ,iespēju meklējumu gadi.
   1991.gada janvāris .Tas bija Tautas laiks, apņēmības, pārliecības un taisnības laiks. Laiks, kad viss šķita satraucošs, biedējošs, bet arī tik aizraujošs, cildens. Dzīvē nekas nenotiekot nejauši, un tas, kas reizēm mums šķiet vienkārši sakritība, patiesībā ir mērķtiecīga likumsakarība. Tas sakāms par Tautas laiku, par alkām pēc savas zemes, pēc Latvijas, pēc neatkarības, kuru  nevis  lūgtu, bet godīgi, lepni un cildeni atgūtu. Tūkstoši nešaubījās par savu ticību jaunajam laikam. Latvijas Tautas frontes  organizētās  barikādes, kurās piedalījās Latvijas neatkarības aizstāvji no visiem novadiem, bija neatkārtojams, unikāls nevardarbīgas pretošanās paraugs. Tās pierādīja, cik vienoti spēj būt cilvēki, aizstāvot Latviju, pārliecināti par savu misiju, ziedojot visdārgāko- savu dzīvību.
   2021.gada janvāris. Mūsu neatkarības laiks. Cilvēku atstātās atmiņas par Barikāžu laiku iemūžinātas kino kadros, fotogrāfijās, piemiņas lietās. Daudzi  stāsti ir pierakstīti un tiek glabāti Barikāžu muzejā. Mums katram ir kāds tuvinieks, paziņa, kurš 1991. gada janvāra dienās devās uz Rīgu, lai kopā ar citiem veidotu šo vienoto -Tautas spēku. G.Lejas grāmatā „Zem dzērves spārna” varam atrast sarakstu ar cīravnieku, barikāžu dalībnieku, vārdiem, kuri pirms trīsdesmit gadiem devās uz Rīgu.
   Šis Barikāžu atceres laiks klusāks, rimtāks .Ir iespēja pārdomāt izjusto, dalīties savos atmiņu stāstos savās ģimenēs, vērojot dokumentālo filmu kadrus, klausoties koncertu ierakstus. Centīsimies paturēt prātā, ka Latvija nav tikai vārds vai vieta, tas ir mūsu stāsts, mūsu dzīves gaita, mūsu darbs, kopā savīts gaismas stars, mūžsena sāpe, nezūdošas ilgas un negaistoša mīlestība, pienākums un atbildība par mums atvēlēto laiku.
   Pieliec delnu pie acīm un skaties:
   Līdz pat pēdējam olim viss tavs.
   Neatdod, dzirdi, neatdod
   Mazo Latviju- lielākas nav.
                                   (L.Briedis)

-= galerija =-

Pin It