Ziemassvētku un Jaunā gada sveces sen savu gaišumu, noskaņu un romantikas smaržu  izsmaržojušas, bet to gaismas maģiskums nepazūd. Sācies februāris  - Sveču mēnesis. Sens nosaukums, tik pat senas ir tradīcijas, kas saistītas ar tumsas laika aizvadīšanu, atmodas dabā gaidīšanu un cilvēku dvēseliskajām noskaņām.
   2.februāris ir Ziemas Māras diena, Vēja diena, Bišu diena. Visizplatītākais un pazīstamākais – Sveču diena. Šīs dienas nosaukuma dēļ arī visu februāra mēnesi dēvē par Sveču mēnesi. Agrāk cilvēki, ņemot vērā laika apstākļus un dabas untumus, to saukuši par Puteņu mēnesi. Ziemas vidus, ceļa sākums pretī pavasarim. Mūsu ikdiena tik ļoti nesaistās ar seniem ticējumiem, paradumiem, bet vairāk gan kā ar pozitīvu, emocionālu mirkļu izdzīvošanas iespējamību. Kad aiz loga tumst, rāmi kuras uguns krāsnī, kad neizsakāmi pietrūkst  saules enerģijas, gribas iedegt sveces. Krāsu fantāzija, smaržu burvība, formu dažādība. Ar svecēm saistītas neparastas lietas, tās arī mūsdienās tiek izmantotas rituālos, meditācijās. Ar to maģiskajām īpašībām iespējams attīrīt no negatīvajām enerģijām telpu ap sevi. Ceļojums caur siltuma strāvojumu un gaismas vilinājumu. Uguns ir vissmalkākā garīgā enerģija, jo katrai svecei ir sava aura. Priecāsimies par šādiem mirkļiem! Lai izzūd nomāktība, nogurums !Domāsim gaišas domas!

Pin It