8.septembrī, mācību stundas ietvaros topošie lauksaimniecības tehnikas mehāniķu 3.kursa izglītojamie apmeklēja z/s KALVES Cīravas pagastā, lai iepazītos ar tiešās sējas agregāta MZURI PRO-TIL 4T darbību sējas darbos.
   Kā pastāstīja saimnieks Aivars PUGULIS, agregāts esot gana labs, lai ieekonomētu laiku, ekspluatācijas un cilvēkresursus augsnes sagatavošanas un sējas procesos. Saimnieks atzina, ka tiek izmēģināti dažādi varianti kā šo agregātu izmantot optimāli. Secinām, ka bez minimālas augsnes priekšapstrādes (lobīšanas) neiztikt. Uzzinām, ka tiek ietaupīts arī mēslojuma materiāls, kurš tiek iesēts vienlaicīgi ar sējas materiālu. Aivars atzīst, ka smagās tehnikas izmantošana vairāku augsnes priekšapstrādes darbu veikšanā nelabvēlīgi iedarbojas uz augsnes struktūru, bet izmantojot tiešās sējas agregātu, augsnē tiek saglabāta attiecīga vide, lai notiktu augsnes „dzīvības ”procesi.
   Kā šī tehnikas izmantošana atspoguļosies turpmākā saimniekošanas laikā – rādīs laiks un krātā pieredze, ar ko Aivars dāsni dalās ar topošajiem lauksaimniekiem! Lai veicas!

Materiālu sagatavoja skolotājs Guntis Daubars

-= galerija =-

Pin It