21. aprīlī Cīravas teritoriālās struktūrvienības komanda, sešu izglītojamo sastāvā, piedalījās Tehnikas dienas ietvaros rīkotajās meistarības sacensībās lauksaimniecības mehāniķiem un tehniķiem.
  Sacensībās bija jārāda savas prasmes aršanā, atslēdzniecībā, montāža – demontāža, ‘’uzminu nu’’ viktorīnās, traktora veiklības braukšanā, velosipēda veiklības braukšanā (bez traktora vadītāja apliecības) un piekabes iestumšanā vārtos, kā arī – veiklības – jautrības stafetē visai komandai.
  Mūsējie – Rinalds Ašmanis, Ralfs Lazda, Kristers Stucis – visi no 3CLM, Ulvis Ulmers – 2CLM, Māris Garkalns un Intars Kristers Eņģelis no 1CLM godam pārstāvēja mūsu skolu un sīvā konkurencē uzrādīja labu sniegumu. Tā, Ralfs – 1.vieta traktoru veiklības braukšanā un otrais rezultāts nesabloķētas divasu piekabes iestumšanā vārtos, Kristers Stucis – trešais aršanā, kur ar trīskorpusu maiņvērsēju arklu bija jāizpilda aršanas elementi, ko novērtēja kompetenta žūrija. Savukārt Rinaldam bija labs sniegums demontāžas – montāžas konkursā, kur bija jāsamaina vietām T-25 priekšējie riteņi – trešais labākais!
  Bez rezultātiem neizpalika Intars velosipēda vadīšanā pa šķēršļu trasi un Māris atslēdznieku darbu konkursā. Ulvis piedalījās erudīcijas zināšanu konkursā, kur, pēc paša vērtējuma tik labi negāja, bet tas liek piedomāt pie teorētisko un praktisko mācību vājajām vietām…
  Noslēdzot sacensību, visas komandas piedalījās jautrības stafetē, kur bija jāvada ķerra ar kravu pa šķēršļu trasi (čūska), jāmet riepas piekabē un no tās, jāmet šautriņas mērķī, jāatrod pareizās vītnes un jāsaskrūvē, jāiedzen naglas bluķī, jāskrien ar riepu plecos…Veiklāki izrādījās mājinieku komandas.
  Dienas gaitā bija iespēja iepazīties ar jaunumiem no konkursa atbalstītājiem VALTEK, kuri bija piegādājuši apskatei un iemēģināšanai traktorus VALTRA un FENDT. Ar šo tehniku arī norisinājās konkursi veiklības braukšanā, piekabes stumšanā un aršanā.
  Noslēgumā - tehnikuma direktores uzruna un paldies sponsoriem, veiksminieku apbalvošana, kur balvas tika pirmo vietu ieguvējiem. Ralfs – traktoru veiklības braukšanā, Kristers – VALTEK rīkotajā erudīcijas konkursā. Visas komandas tika pie garšīgiem kliņģeriem.
  Secinājums – diena pavadīta smagi, izzinoši – vērtīgi!
  Paldies jauniešiem par azartu, zināšanām, izturību!

Rakstu sagatavoja skolotājs Guntis Daubars

-= galerija =-

Pin It