Beidzot valstī atcelti pandēmijas ierobežojumi un radusies iespēja apmeklēt uzņēmumus, kuri saistīti ar lauksaimniecības tehnikas un spēkratu tirdzniecību, piegādi, apkopju veikšanu un remontiem. Šo iespēju izmantojam arī mēs – Kandavas LT Cīravas teritoriālās struktūrvienības IP Lauksaimniecības tehnika I, II un III kursa Lauksaimniecības tehnikas mehāniķa un Lauksaimniecības mehanizācijas tehniķa specialitāšu izglītojamie un pedagogi.
  12. aprīlī apmeklējām SIA SILJA Kuldīgas filiāli. Mūs sagaidīja un uzrunāja pati uzņēmuma Valdes priekšsēdētāja Silva Jeromanova – Maura. Viņa iepazīstināja mūs ar uzņēmuma vēsturi un attīstībā noieto ceļu, piedāvāto pakalpojumu klāstu un aicināja jauniešus padomāt par iespējamo prakses vietu uzņēmumā. Atvadoties, valdes priekšsēdētāja nodeva stafeti Tehnikas un rezerves daļu tirdzniecības speciālistam Aigaram Mundiciemam. Aigars jauniešus iepazīstināja ar jaunumiem tehnikas piedāvājumos, par darbu ar klientiem, rezerves daļu piegādi, servisa darba organizāciju, atbildēja uz jauniešu jautājumiem. Tikšanās noslēgumā, protams, neiztika bez piemiņas dāvaniņām. Sakot LIELO PALDIESU, atvadāmies ar domu par piedāvāto prakses…un, kas zina, turpmāko darba vietu.
  Šajā pašā dienā apmeklējām SIA BalticAgro Machinery filiāli Kuldīgā, kurā praksi iziet arī mūsu IV kursa izglītojamais Pēteris. Šeit arī filiāles pārstāvis iepazīstināja ar darba būtību, tehnikas pirmspiegādes sagatavošanu, lai varētu nodot klientam pārbaudītu, noregulētu tehniku. Ieskatu guvām, bet galvenos iespaidus un priekšstatus ieguvām 26. aprīlī, kad apmeklējām galveno uzņēmuma centru Jelgavā. Rezerves daļu speciālists Imants Tauteris mūs sagaidīja un pastāstīja par uzņēmuma vēsturi un servisa darba specifiku. Pēc iepazīšanās gājām apskatīt uzņēmuma teritorijā izvietoto tehniku – gan jauno, gan lietoto, kuru arī var iegādāties, ja nevar atļauties jauno. Izgājām un apskatījāmies servisa darbnīcas iekārtojumu un pavērojām mehāniķa darba specifiku. Noslēgums atkal ar dāvaniņām un sakām lielu paldies Imantam par mums atvēlēto laiku un izsmeļošo stāstījumu par BalticAgro Machinery.
  Tālāk devāmies uz SIA DOJUS LATVIJA, lai salīdzinātu un izdarītu secinājumus par dažādiem nozares uzņēmumiem Latvijā. Galvenais DOJUS LATVIJA tirdzniecības, servisa un rezerves daļu centrs atrodas netālu no Ķekavas, kur mūs sagaidīja Servisa nodaļas vadītājs - Oskars Zīriņš un nozares speciālisti. Sākumā neliels ieskats prezentācijā un stāstījums par darba specifiku, vēlamo jauno speciālistu, kurš varētu kļūt par uzņēmuma praktikantu, kā arī potenciālo darba ņēmēju. Uzņēmuma darbinieki jau pašā sākumā pārbaudīja mūsu jauniešu erudīciju un lika atbildēt uz ekspress jautājumiem. Jaunieši turējās godam un, lai gan, vēl bikli, bet atbildes sniedza un saņēma par to balviņas. Tālāk gājām apskatīt jaunumus tehnikas klāstā (JohnDeere traktorus un kombainus, kā arī mazo tehniku (mauriņa pļāvējus-traktorus, komunālo tehniku)). Atvadoties atkal izskan aicinājums praktizēties uzņēmumā. Piedāvājums tiek pieņemts zināšanai un pārdomām par turpmāko profesijas pielietojumu darba karjerā.
  Mācību ekskursiju sēriju pa Lauksaimniecības tehnikas servisu uzņēmumiem noslēdzām 27.aprīlī ar SIA AMAZONE Kuldīgā un z/s UPESKALNI graudu pirmapstrādes punkta apmeklējumu. Sākumā ofisa telpās mazs ekskurss uzņēmuma vēsturē un attīstībā. Nelieli prezenti jauniešiem un konkursa jautājumi par stāstījumu – Ralfs Lazda(3CLM) iegūst balvu par erudīciju. Apskatām teritorijā esošo izstādīto tehniku – firmu AMAZONE augsnes apstrādes mašīnas un KRONE lopbarības sagatavošanas agregātus. Turpat arī nokļūstam Upeskalnu graudu pirmapstrādes kompleksā, kur galvenais kaltes meistars pastāstīja par kaltes tehniskām spējām, iepazīstināja ar vadības centru.
  Ir iegūts priekšstats par Latvijā vadošo tehnikas piegādātāju, servisu darbu. Viennozīmīgi – uzņēmumi gaida jaunus, gudrus, zināt gribošus un varošus jaunos speciālistus kā praktikantus un tad jau arī kā savu kolektīvu darba rokas. Paldies par mums atvēlēto laiku, lai pastāstītu un iepazīstinātu ar saviem uzņēmumiem.

Materiālu sagatavoja skolotājs Guntis Daubars

-= galerija =-

Pin It