27. aprīlī skolā viesojās Latvijas televīzijas muzikālā šova “O! Kartes skatuve” finālists Jānis Buķelis jeb Buks (skatuves vārds).Atpazīstams arī kā dziedošais ugunsdzēsējs. Pirms desmit gadiem, izturot gana lielu konkurenci šova dalībnieku atlases laikā, viņš nokļuva pie profesionāliem mūzikas pedagogiem. Smags darbs, pašdisciplīna, neapstāšanās pie sasniegtā. Tikai tā, savādāk- tikai izniekots laiks. Ņemot vērā, ka jau toreiz Buku gaidīja ugunsdzēsēja darbs, paša ģimene, atbildības un pienākuma latiņa tika augstu pacelta.
  Koncerta atelpas brīžos dziedātājs un mūziķis atklāja dažas savas dzīves nianses. Stāsts par piecgadīga zēna nedrošo uzstāšanos uz skatuves, par pirmo ģitāru, kuru pats iegādājies pēc devītās klases, par vēlmi pašmācības ceļā apgūt ģitārspēli. Vienu savas dzīves mirkli, kas mudināja kļūt par roka mūziķi, arī dziedātāju, Buks uzskata par likteni- satikšanos ar liepājnieku, grupas “Līvi” veterānu- Ainaru Virgu, ar grandu(tas, ko uzskata par izcilu, spilgtu, neatkārtojamu). Aicinājums kļūt par vienu no viņiem, tas nav vienas dienas iznāciens, “aizdegšanās roka liesmām”, tas ir uz mūžu. Kad klausītāji vaicāja par to, vai Bukam dziedāt netraucē tas, ka viņš var atdarināt, kopēt kādu grupas mūziķi, tad izskanēja pārliecinošs apliecinājums ar dziesmu- katrs ieliek daļu savu izjūtu, savu stāstu.
  Roks neizzudīs kā mūzikas stils. Laiki mainās, atšķirīgas ir klausītāju gaumes. Bet nevienu vienaldzīgu nespēj atstāt tādas dziesmas kā ” Dzimtā valoda”, himna tautas mūžīgajai vērtībai, tautas saknēm,”Dzelzgriezējs”, sauciens pēc taisnīguma, spīts un izaicinājums. ”Trīs sievietes”, “Ozolam”, “Nekad”, “Zelta sirds”, “Veltījums dzejniekiem”- tā ir tikai viena neliela daļa dziesmu, ar kurām mūziķis aizrāvis līdzdziedājumumā visus koncertu apmeklētājus. Pāri viļņojas smeldzīgi romantiskas, jaudīgas, nepārejošas izjūtas par dziesmas spēku, jūtamā Liepājas sāļi vējainā elpa, tas koks Piejūras parkā, dēvēts par muzikālo “spoku” koku.
  Izstāstīt par savu laiku ar tādu neuzbāzīgu, puicisku, bet arī jūtami stipra cilvēka attieksmi. Tik pārliecinošs, pat izaicinošs- uz skatuves stalts, jauns “līvs”ar ģitāru. Buks, ģitāra un devīze - “Līvi mūžam dzīvi!” Arī akmenī neiecirstais apgalvojums, ka “nezāles jau neiznīkst”, godīgi sakot, mūs aizrāva un pavilka līdzi iedziedāties, kā arī izteiktais pamudinājums būt neatlaidīgiem, ticēt, ka vispārdrošākie sapņi piepildās. Lai dzīvo roks!
 Koncerts tika organizēts ar kultūrizglītības programmas “Latvijas skolas soma” atbalstu.

-= galerija =-

Pin It