03. maijā visas dienas garumā Vidzemes Tehnoloģiju un dizaina tehnikumā norisinājās Starptautiskais jauno profesionāļu meistarības konkurss “LAUKU SAIMNIEKS 2022”, kurā piedalījās 9 komandas no:
   - Olustvere Teenindus- ja Maamajanduskool (Igaunija)
   - Jēkabpils Agrobiznesa koledžas Barkavas struktūrvienība
   - Kandavas Lauksaimniecības Tehnikums
   - Kandavas Lauksaimniecības tehnikums Cīravas teritoriālā struktūrvienība
   - Daugavpils būvniecības tehnikums izglītības programmas īstenošanas vieta "Višķi"
   - Malnavas koledža (divas komandas)
   - Bulduru Dārzkopības vidusskola
   - Vidzemes Tehnoloģiju un dizaina tehnikums
  Mūsdienās lauku saimniekam pašam jāprot apkalpot visu savu saimniecību – jāmāk gan apieties ar lauksaimniecības tehniku, gan sēt, gan mainīt riteņus traktoram un tik pat labi jāprot arī slaukt govi. Visas šīs prasmes tika pārbaudītas arī konkursa dalībniekiem.
  Uzdevumi bija sekojoši:
   1. Traktortehnikas vadīšana – veiklības brauciens, precizitātes brauciens.
   2. Atslēdznieka darbi - detaļu salāgojuma izgatavošana, lodēšana.
   4. Instrumentu un traktortehnikas detaļu atpazīšana pēc taustes.
   5. Riteņu maiņa traktora priekšējam tiltam.
   6. Darbs ar sējmašīnu.
   7. Dažādi darbi lauku saimniecībā - slaukšana ar govs tesmeņa imitatoru, elektriskā gana uzstādīšana, sviesta kulšana.
  Konkursa rezultāti:
   1.vietu ieguva - Vidzemes Tehnoloģiju un dizaina tehnikuma komanda
   2.vietu ieguva - Kandavas Lauksaimniecības tehnikuma komanda
   3. vietu ieguva - Latvijas Lauksaimniecības universitātes Malnavas koledžas viena no divām komandām.
  Kandavas LT Cīravas Teritoriālo struktūrvienību pārstāvēja komanda divu izglītojamo sastāvā: Ralfs Lazda – 3CLM un Harijs Pugulis – 2CLM
  Puišu veikums bija ar mainīgām sekmēm dažādos konkursos – labs rezultāts sviesta kulšanā, govs slaukšanā(1,9…kg 3 minūtēs), taupīgākie ūdens pārvadāšanā (Harijs) un pēdējie arī nepalika tehniskos konkursos, kur bija jāatpazīst melnajā kastē dažādas detaļas no lauksaimniecības tehnikas, veiklības braukšanā ar traktoru pa šķēršļu apvidu – Ralfs, pēc laika – labi un bez soda punktiem. Kopvērtējumā – 5.vieta starp deviņām komandām.
  Paldies Ralfam un Harijam par izturību, jo diena sākās plkst.4:00, kad izbraucām no Cīravas, bet atgriezāmies mājās pēc deviņiem vakarā.

Rakstu sagatavoja skolotājs Guntis Daubars