Septembris ik brīdi liek manīt par savu klātbūtni, metot vēja brāzmu nestās lietus lāses logu rūtīs un cilvēku sejās, raujot dzeltējošās lapas un griežot virpuļu virpuļos. Rudens balsis mežos un laukos, putnu kāši dedesīs ieraksta atvadu sveicienu un solījumu par atgriešanos jaunā pavasarī…
  Septembris pirmo kursu audzēkņiem ir jaunās vides iepazīšanas laiks, tādēļ 15.septembrī viņi piedalījās pasākumā “Iepazīsti Cīravu!” Pēc iepriekš sagatavotām norādēm jāatrod tuvākajā apkārtnē vietas, kurās veiktu kādu uzdevumu - klasīšu lēkšana, sen piemirsta bērnības izklaide, puzles salikšana, sapņu auto zīmēšana ar krāsainajiem krītiņiem uz asfalta, papīra lidmašīnu locīšana un novēlējumu rakstīšana.Lai nokļūtu līdz nākamajam uzdevumam, audzinātājas pastāstīja par apkārtnē skatāmiem objektiem- Sienāžu parka koka skulptūrām, kuras veidojis mākslinieks, koktēlnieks Gatis Selderiņš, bijušo bērnudārza katlu māju, kurai jaunu krāsainību piešķīris mākslinieks Imants Liepiņš, Cīravas autobusu pieturu.Retais zināja par bērnudārza un ambulances atrašanos zem viena jumta.Pagasta padome, bibliotēka, Senlietu krātuve un kultūras nams- nozīmīgas vietas, kas raksturo šo apdzīvoto vidi. Par senu vēsturi liecina ūdensdzirnavas, Cīravas muižas komplekss un luterāņu baznīca. Pasākuma “Iepazīsti Cīravu!” dalībniekiem dievnama durvis vēra skolotāja L.Grīnvalde, Cīravas baznīcas luterāņu draudzes vecākā.Viņas saistošais stāstījums par baznīcas vēsturi, par reliktajiem priešmetiem, kuri saglabājušies līdz mūsdienām, kā arī par 18.gadsimta rokoko stila altāri,kanceli, ērģelēm,savdabīgo telpu dekoratīvo apdari lika aizdomāties, kādas var būt dzīves patiesās garīgās vērtības. Ekskursijas noslēgumā ieskanējās varenās ērģeļu balsis.Skolotāja M.Pētersone atskaņoja labi atpazīstamas svētku melodijas.
  Paldies skolas pašpārvaldes jauniešiem un ārpusstundu darba vadītājai M.Pētersonei par jauko pasākumu!

-= galerija =-

Pin It