Rudens ir kartupeļu laiks. Vēls rudens apcirkņos noglauda katru tupeni, rāceni, buļbu, pampali, zemes pupu un dāvā svētību katram galdam darbdienās un svētkos, godinot karali KARTUPELI.
  Par šo populāro dārzeni jaunas un jau zināmas patiesības skolas audzēkņi pētīja, eksperimentēja dažādu mācību priekšmetu(fizikas,vēstures,latviešu, angļu valodas) stundās, kā arī praktiskajās nodarbībās. Topošie pavāri gatavoja kartupeļu ēdienus un izveidoja prezentācijas. Noslēguma pasākumā piedalījās visi skolas audzēkņi, lai kopā noskatītos īsfilmu par kartupeļa tālo vēsturi un tā gaitām līdz mūsdienām. Latviešu tautasdziesmu krājumi, ticējumi, mazliet arī pasakas atklāj seno laiku pietāti pret kartupeli. Kartupelis kā savdabīgs tēls atrodams literatūrā, dzejā, mūzikā.Mākslas pasaulē, glezniecībā iespējams vērot kartupeļu novākšanas darbu mirkļus, klusās dabas, rāmās noskaņu izjūtas, cilvēka un dabas saskaņu. Jaunieši izspēlēja spēli Kahoot!,kurā visi jautājumi, protams, par kartupeļiem. Pasākuma izskaņā visiem bija iespēja mieloties ar audzēņu gatavoto “kuģeli “,”kugeli”.
  “Kartupelis ir kartupelis. Bet arī ar kartupeli ir mīlestība! Kartupelis dzen asnu pagraba tumsā, un nav skaistāka skata par māju ziedoša tupeņu lauka vidū. Es jau nezinu, vai jūs esat ievērojuši, kā zied kartupeļi, kad un kā tie smaržo. Ja jūs kartupeļus tikai ēdat, tad es jums velti stāstu par mīlestību. Kaut gan - kartupeļu ēšana ir arī ir mīlestība, un jūs vēl visu neesat zaudējis, ja neesat ievērojis, kā kartupeļi zied.

(I.Ziedonis “Kurzemīte”)

-= galerija =-

Pin It