Projekta “Latvijas skolas soma” ietvaros skolas jaunieši, topošie lauksaimnieki, noskatījās I.Selecka jaunāko dokumentālo filmu “Zemnieki”.Jāpiebilst, ka I.Seleckis ir gados vecākais Latvijas dokumentālists ar nopietnu pieredzi šajā kino žanrā, profesionāls vērotājs, analītiķis, ar savu skatījumu uz svarīgām, nozīmīgām tēmām par savu zemi un tās ļaudīm. 21.gadsimta Latvijas lauki un cilvēki. Filmas sižets saistīts ar sešu dažādu ģimeņu stāstiem par savu nokļūšanu laukos, katrai no tām ir bijuši atšķirīgi iemesli - vēlme radikāli mainīt dzīvi, rast veselīgu vidi bērniem, izslēgt sevi no pilsētas burzmas un paglābties no “izdegšanas” .Bet ne mazāk spilgti iezīmējas mūžīgo laucinieku, zemes kopēju, viensētu cilvēku, arī dedzīgās jaunatnes, sava ceļa meklētāju, izzīmētie portreti.Filmu bagātina paša režisora I.Selecka stāstījums par satiktajiem ļaudīm un sarunas, E.Dārziņa “Melanholiskais valsis”, Latvijas ainavas no agra pavasara līdz vēlam rudenim. Darbs, Zeme un Cilvēki. Prātā iesakņojas atziņa - lauki dzīvos, kamēr tajos mitīs tādi sīksti zemes kopēji.
  Šī gada rudenī filma tika iekļauta dokumentālo filmu festivāla, kurš notika Amsterdamā, programmā “Meistari”

Pin It