Vasara ir uzsākusi savu gaitu, un izglītojamie ir priecīgi atstāt skolas telpas un doties paskatīties, kā klasēs mācītais izskatās reālajā dzīvē.
  1CLM jaunieši pagājušajā nedēļā iepazinās ar govju ganāmpulku un tehnoloģijām z/s “Birzītes”, bet 30. maijā 1CLM un 2CLM jaunieši devās uz modernāko slaucamo govju fermu mūsu pagastā SIA “Brāļi”. Tur mūs laipni sagaidīja mūsu skolas bijušais absolvents Linass Jasaitis un viņa mamma Renāte Jasaite.Saimniece pastāstīja par gotiņas dzīves ceļu no sēklošanas biretes līdz ražīgai slaucamai govij ( labākās gotiņas jau pirmajā laktācijā dod 13000 kg piena ). Jauniešiem bija jāatbild arī uz āķīgiem saimnieces jautājumiem, no kuriem viņi saprata, ka daudz kas vēl ir uzzināms. Linass savukārt vairāk parādīja un pastāstīja par jaunajām tehnoloģijām slaukšanā, ēdināšanā, turēšanā.Jaunieši uzzināja , kādas iespējas dod slaukšanas robots, kas govis ne tikai izslauc, bet arī dod bagātu informāciju par katru govi, tās ražību un veselību. Audzēkņi uzzināja arī par projektu dotajām iespējām un saimnieku nākotnes iecerēm.
  Paldies saimniekiem par mums veltīto laiku, sniegto informāciju , garšīgo pienu, cepumiem un atziņu, ka viss ir iespējams, lai arī šajos laikos saimniekotu moderni un ar panākumiem!

Skolotāja Gunta Sīle un skolotājs Guntis Daubars

-= galerija =-

Pin It