7.jūnijā 1 CLM izglītojamie devās uz divām saimniecībām Dienvidkurzemes novadā – z/s “Atvases” un z/s “Bāliņi”.
  Zemnieku saimniecība “Atvases “ nodarbojas ar zirgkopību, gaļas lopu audzēšanu un graudkopību. Audzēkņiem bija iespēja noklausīties stāstījumu par sportam audzēto zirgu turēšanu, ēdināšanu , kopšanu. Bija iespēja arī “būt zirgā “ teiciena tiešā nozīmē, ko vairāki drosmīgākie arī izmantoja.
  Saimniece Vizma Petrēvica aizveda skolēnus arī pie sava ‘Šarolē’ šķirnes ganāmpulka ganībās. Izglītojamie uzzināja par šo dzīvnieku audzēšanas priekšrocībām un saimnieces pieredzi šo lopu audzēšanā.
  Zemnieku saimniecības īpašnieks Valdis Ķēde, kurš ir arī mūsu skolas absolvents, deva iespēju skolēniem paraudzīties uz lauksaimniecību no dabas aizsardzības viedokļa. Valdis Ķēde apsaimnieko Vītiņu pļavas, kas ir botāniskais liegums. Saimnieks veiksmīgi apvieno gaļas lopu audzēšanu ar bioloģiskās daudzveidības saglabāšanu pļavās, kur aug daudz aizsargājamu augu. Gaļas lopi un savvaļas zirgi neļauj aizaugt arī Liepājas ezeram, jo niedres ir viņu gardums. Te skolēni redzēja, kā tiek audzēti ‘Hailanderu’ šķirnes lopi, kas pieder pie lēni augošajām šķirnēm. Salīdzinājumam saimnieks parādīja arī savu ‘Šarolē’ šķirnes ganāmpulku, kur jau bija vērojama citas turēšanas metodes.
  Liels paldies abu saimniecību īpašniekiem par skolēniem veltīto laiku un Markusam Ķēdem, kurš palīdzēja noorganizēt šo mācību ekskursiju uz sava vectēva saimniecību!

Skolotājas Gunta Sīle un Inguna Vālodze

-= galerija =-

Pin It