Septembris pirmo kursu audzēkņiem ir jaunās vides iepazīšanas laiks, tādēļ 13.septembrī skolas pašpārvalde jaunpienācējiem organizēja pasākumu “Iepazīsti Cīravu!”. Pēc iepriekš sagatavotām norādēm, kartēm un foto, līdzīgi kā orintēšanās sacensībās, bija jāatrod tuvākajā apkārtnē vietas, kontrolpunkti, lai veiktu kādu uzdevumu - puzles salikšana, sapņu auto zīmēšana ar krāsainajiem krītiņiem uz asfalta,Lai nokļūtu līdz nākamajam uzdevumam, audzinātājas pastāstīja par apkārtnē skatāmiem objektiem - Sienāžu parka koka skulptūrām, kuras veidojis mākslinieks, koktēlnieks Gatis Selderiņš, bijušo bērnudārza katlu māju, kurai jaunu krāsainību piešķīris mākslinieks Imants Liepiņš, Cīravas autobusu pieturu. Retais zināja par bērnudārza un ambulances atrašanos zem viena jumta. Pie ambulances jauniešus ar veselīgiem vitamīniem sagaidīja skolas medmāsiņa. Pagasta padome, bibliotēka, Senlietu krātuve un kultūras nams - nozīmīgas vietas, kas raksturo šo apdzīvoto vidi. Cīravas pagasta bibliotēkas vadītāja pasākuma dalībniekiem izrādīja jauno ekspozīciju, kurā aplūkojama unikāls koktēlnieka Šenberga darbs - ēkas modelis ar izjaucamām un kopā saliekamām konstrukcijām. Šī izstāde ”Spēle. Vietvārds. Cīrava” veltīta novadnieka koktēlnieka Edgara Šenberga 100 gadu jubilejai. Par senu vēsturi liecina arī ūdensdzirnavas, Cīravas muižas komplekss un luterāņu baznīca.
  Pasākuma “Iepazīsti Cīravu!” dalībniekiem dievnama durvis vēra skolotāja L.Grīnvalde, Cīravas baznīcas luterāņu draudzes vecākā. Saistošais stāstījums par baznīcas vēsturi, par reliktajiem priešmetiem, kuri saglabājušies līdz mūsdienām, kā arī par 18.gadsimta rokoko stila altāri, kanceli, ērģelēm, savdabīgo telpu dekoratīvo apdari lika aizdomāties, kādas var būt dzīves patiesās garīgās vērtības. Jauniešus interesēja senās grāmatas, to īpašā nozīme, tādēļ radās arī jautājumi, un tas pierādīja, ka jaunajai paaudzei nav zudusi interese par senatni. Ekskursijas noslēgumā baznīcā ieskanējās varenās ērģeļu balsis. Skolotāja M.Pētersone atskaņoja brīnišķīgas melodijas, kuras spēja pārsteigt klātesošos.Iespējams, ka daudzi varbūt pirmoreiz pabija šādā vietā.
  Viens sākuma punkts un viens beigu punkts - atgriešanās skolā.Dienas pasākuma pēdējie mirkļi - mielošanās ar gardajām pankūciņām, kuras gatavoja, cepa topošie pavāri.
  Paldies skolas pašpārvaldes jauniešiem un ārpusstundu darba vadītājai M.Pētersonei par jauko pasākumu!

-= galerija =-

Pin It