Pavasaris atnāk ne tikai ar pārmaiņām dabā, ar gaišākiem rītiem un jūtamāku optimismu, bet arī ar satraukto eksāmenu laiku tiem skolas audzēkņiem, kuri gatavojas absolvēt izglītības iestādi un saņemt diplomu par apgūto specialitāti.
  21. martā profesionālās kvalifikācijas eksāmenu kārtoja 10 ceturtā kursa izglītojamie. 1. uzdevums, kurš ilga 30 minūtes, bija tests ar 30 jautājumiem. 2. uzdevumā bija jāizvelk biļete, jāsameklē ēdieni un jāizveido ēdienkarte, tehnoloģiskā karte un kalkulācijas karte. 1. biļetē ēdiena sastāvā obligāti bija jāizmanto vārīta galda biete, no kuras jāpagatavo uzkoda (aukstā/ karstā) vai arī kā viens no produktiem zupai. Pamatēdienā obligāti jāizmanto cūkgaļas karbonāde ar saliktajām piedevām un mērci, bet desertā - biezpiens. 2. biļetē ēdiena sastāvā obligāti bija jāizmanto paipalu olas, no kurām jāpagatavo uzkoda (aukstā/ karstā vai zupai). Pamatēdienā obligāti jāizmanto zivs fileja ar saliktajām piedevām un mērci, bet desertā - ābols. Lai šo uzdevumu veiktu, bija jāiekļaujas 150 minūtēs. Tad jaunieši ar saviem izvēlētiem ēdieniem un tehnoloģiskajām kartēm devās uz mācību virtuvi, lai 220 minūtēs varētu pagatavot un 20 minūtēs “aizstāvēt”, prezentēt savus ēdienus eksāmena komisijai. Uzkodās tika izvēlēti pildīti lavašas groziņi ar krēmsieru un linsēklām, vārītu paipalas olu un pesto, kokosa pienā pagatavota biešu zupa ar apceptām ķirbju sēklām un fetas sieru, siera vafelītes ar ķimenēm, pildītas ar pikantu biešu krēmu un paipalu olu daiviņu. Pamatēdienam tika izmantotas dažādas marinādes. Interesanta šķita sous vidē gatavota cūkgaļas karbonāde ar seleriju sakņu biezeni, cepeškrāsnī ceptiem ķirštomātiem un demi glace mērci. Piedevas jaunieši bija izvēlējušies interesantas un saderīgas- kimči marinādē marinēts un grilēts jaunais kāposts, glazēti jaunie kartupeļi, puķkāpostu- bumbieru biezenis, fritēti puravi u.c. Deserti bija ļoti pārdomāti gan pēc garšas saderības, gan struktūras un krāsām. Komisija baudīja bezē kārtojumu, tarti ar dedzinātiem olbaltumiem, baltās šokolādes krēmu, pasniegtu uz mežģīnes, ābolu čipšus ar musu, ābolu zefīru ar mascarpones krēmu, dalgonas putām un šokolādes šūnu u.c.
  Pēc garas dienas tika paziņoti rezultāti- trīs jaunieši kvalifikācijas eksāmenu nokārtoja uz 9 ballēm, bet septiņi uz 8 ballēm. Izskanot komisijas labajiem novēlējumiem jauniešiem un skolotājām, šķīrāmies, lai tiktos izlaidumā.
  Patiess prieks un gandarījums par lielo ieguldīto darbu un veiksmīgi paveikto!

Informāciju sagatavoja skolotāja S.Bumbiere

Pin It