Pavars   26.februārī Ventspilī notika Latvijas profesionālās izglītības iestāžu audzēkņu profesionālās meistarības konkurss pavāriem un viesmīļiem pusfināls. No mūsu skolas pavāru konkursā piedalījās 3.kursa audzēkne Ērika Birjukova. Esam priecīgi par iegūto 5.vietu. Pavisam piedalījās 12 skolas no visas Kurzemes, Zemgales un Rīgas. Katram dalībniekam bija divi uzdevumi: 1.- jāpagatavo dzidrā buljona zupa ar pastu un 2.uzdevums- siltais pamatēdiens, kura gatavošanā obligāti jāizmanto laša fileja un topinambūrs, kā arī jāizmanto viens melnās kastes produkts. Šoreiz tas bija kale kāposts jeb virziņkāposts. Pārējos produktus jau iepriekš varēja izvēlēties pēc dotā saraksta un mājās mēģināt gatavot abus ēdienus. Ērika gatavoja dārzeņu buljonu ar laša-maskarpones ravioli un pamatēdienā- marinēta laša fileja ar rudzu maizes cepurīti, garšaugu sviestā cepti dārzeņi, bulgurs ar maskarpones sieru, dārzeņu biezenis un holandes mērce.
Lielu paldies jāsaka restorāna ”Piano„ šefpavāram Edgaram Pētersonam, kurš palīdzēja sagatavot jaunieti konkursam. Ērika arī iziet kvalifikācijas praksi šajā restorānā. Konkursā Ērika startēja ar kārtas nr.11

-= galerija =-

Pin It