DE 2017   2016. gada 9. novembrī Kandavas Lauksaimniecības tehnikuma Cīravas teritoriālās struktūrvienības jaunieši projekta Nr. 2016-1-LV01-KA102-022543 „Kandavas Lauksaimniecības tehnikuma izglītojamo prakse Eiropā” ietvaros devās praksē uz Vāciju. Šajā plūsmā piedalījās 10 studenti un viena pavadošā persona – Līga Grīnvalde. Pārstāvētās izglītības programmas ir Lauksaimniecības tehnika, Autotransports un Ēdināšanas pakalpojumi. Projektā tiek aktīvi iesaistīti jaunieši ar īpašām vajadzībām. Šogad tie ir četri Cīravas struktūrvienības audzēkņi.
   Prakses laikā tika veikta aptauja un noskaidrots, ka jaunieši ir ļoti apmierināti ar svām prakses vietām. Ļoti labi sastrādājas ar kolēģiem. Mehāniķiem servisos ir dažādi darba pienākumi, bet pašreiz pieprasītākais pakalpojums ir riepu maiņa un balansēšana. 3. kursa automehāniķis R.Švītiņš informē: „Sazināties ar kolēģiem un strādāt nav problēmu, mēdzam pat pajokoties. Tagad pārsvarā veicam tehniskās apkopes – riepu maiņu, eļļas un filtru maiņu.” Ēdināšanas pakalpojumu programmas praktikantu uzdevumi ir dažādi – sākot ar produktu sagatavošanu un beidzot ar zivju cepšanu. Viena no praktikantēm - S.Vitkus saka: „Daba vieta ir vienkārši ideāla. Kolēģi vienmēr smaida un visu paskaidro. Veicam dažādus darbus - gan griežam, gan veidojam dekorus galda klāšanai, izmantojam vakuma mašīnu. Veidojam mazas galda dāvaniņas un sagatavojam produktus banketiem.”
   L. Grīnvalde ir ļoti apmierināta ar jauniešu darbu un pastāstīja, ka viņi ir ļoti centīgi un parāda sevi no labākās puses. Restorāna īpašnieks ir ļoti apmierināts ar praktikantu darbu un jutās pat mazliet skumji, jo 25. novembrī Līga un trīs studenti devās mājās. Pārējos studentus ar bagātīgu pieredzi un labām, prakses laikā gūtām emocījām gaidīsim mājās 7. decembrī.

Projektu koordinatore: Linda Zeltiņa

-= galerija =-

Pin It