"Labo darbu nedēļa"

Daudz jauniešu valstī atsaucās aicinājumam iepriecināt cilvēkus ar invaliditāti otrajā oktobra nedēļā, piedaloties akcijā "Labo darbu nedēļa".
   Mūsu skolas jaunieši devās uz Priekules novada Aizvīķiem. Pansionāta ļaudis bija iepriecināti par mūsu meiteņu dziedātajām dziesmām, Augusta dzejas lasījumiem. Savus pašas sacerētos dzejoļus runāja Viviāna, bet Ance, dziedot sirsnīgas dziesmas, iekaroja klātesošos. Kopā ar jauniešiem pansionātā ciemojās arī skolas darbiniece Skaidrīte un uzrunāja visus ar sirsnīgu savas dzejas lasījumu, ģitāras spēli un dziesmām!

Labākie mācībās - septembris

Labakie 09.2019

Aicinājums kļūt par asins donoru!

16. OKTOBRĪ no plkst. 9.00- 13.00 Kandavas LT Cīravas teritoriālās struktūrvienības aktu zālē būs iespēja ziedot asinis.
   Asinis var ziedot vecumā no 18- 65 gadiem, jābūt veselam un līdzi jāņem eID karte vai pase. Sīkāka informācija Valsts asins donoru centrs: www.vadc.lv

Pieteikties Cīravas ambulancē, zvanot uz mob.tālr. 24114907 vai 26338991(Rota)

Skolotāju diena - 2019

Kopš 1994. gada UNESCO (Apvienoto Nāciju izglītības, zinātnes un kultūras organizācija) aicina visā pasaulē kopīgi atzīmēt Skolotāju dienu, pateikties skolotājiem, audzinātājiem par ieguldīto darbu sabiedrības izglītošanā. Latvijā Skolotāju diena ir oktobra pirmā svētdiena. Lai pateiktu paldies saviem skolotājiem, audzinātājiem, skolā piektdienas rīts sākās ar rīta līniju, kurā audzēkņu vietā stājās skolotāji, bet līniju vadīja – audzēkņi. Nostāšanās, līdzināšanās, soļošana, piemirstu lietu atkārtošana. Skolas pašpārvaldes aktīvisti  skolotājiem novadīja sporta, mūzikas un latviešu valodas stundas( ar pārbaudes darbu latviešu valodā). Negaidīti ieradās Karlsons un Brālītis Tēta, tā apgalvoja Karlsons, pavadībā. Komandu stafetes skrējiens ar neierastu uzdevumu veikšanu sagādāja jautrību visiem. Atvadoties no skolotājiem, Tētis, Cīravas pagasta pārvaldes vadītājs A.Čanders, uzdāvināja Lielo Svētku Kliņģeri.

Jau daudzus gadus Aizputes novada skolu Skolotāju dienas pasākums tiek organizēts Kazdangas pagasta kultūras centrā. Tā ir svētku diena ar apsveikumiem, pateicībām un koncertu. Šogad Aizputes novada domes Pateicību par ilggadēju un apzinīgu darbu jaunās paaudzes izglītošanā, audzināšanā saņēma Cīravas skolas skolotāji- Henoreta Kalniņa un Egils Rūtenbergs

Dzejas diena - 2019

Šo brīdi vēlējos nosaukt par satikšanos. Par iepazīšanos ar tiem jaunajiem, dedzīgajiem, spurainajiem, mūžīgā skrējienā rautajiem, kam patīk visu noārdīt un tad- kaut ačgārni, radīt no jauna. Pēc sava prāta. Savā mērvienību sistēmā. Nopurināju šaubu putekļus un sāku- ar vārdu, un atpakaļceļš – neiespējams…
   Viss notika, jo tieši, 2.oktobrī, mums - sava satikšanās ar dzeju Dzejas stundā ar aicinājumu” Atnāc, piedalies, ieklausies…”
   Dzeja. Kas patiesībā ir dzeja? Vai tie ir tikai rindās tverti pēkšņi jūtu uzplaiksnījumi? Vai ikviens no mums var uzrakstīt dzejoli? Tādēļ ir vērts par to parunāt.
   Pirmo gadu skolā mācās Viviāna Zīle(1KL).Meitene jau vairāku gadu garumā raksta dzeju- dzeju par sevi, par tuviem, mīļiem cilvēkiem, par lietām, bez kurām nav iedomājama viņas dzīvē. Šajā Dzejas stundā Viviāna nolasīja vairākus sev tuvus dzejoļus.
   Dzejnieks G.Račs ir uzrakstījis dzejoļus katrai gada dienai! Tātad- 365! 2.oktobra gaviļnieki vai arī tie , kam patīk priecāties par katras dienas vienreizību, varēja ieklausīties, padomāt par dažām dzīves  atziņām –„tas, kas tev ir šodien, var tev nebūt rīt”(G.Račs).  Z.Muktupāvela komponētā dziesma ar G.Rača vārdiem – „Pieklauvē” liek sadzirdēt ar sirdi un arī padomāt.
   Pasākuma dalībnieki saņēma arī dažus uzdevumus, lai parādītu zināšanas vai minēšanas spējas par sajauktajām J.Petera dzejoļa „Kurzemē” rindām, par krāsu un izjūtu spēlēm. Tas  sasaucās ar M.Brauna komponēto dziesmu ar J.Petera vārdiem ”Dziesma par spēli”.
   Mēs sarunājāmies par dzeju, par laiku un vietu, par Kurzemes dzejniekiem, par skaisto iespēju izdziedāt „Kad nekas nav palicis tevī..”
   Varbūt mēs jutāmies tā, kā savās vārsmās pauž dzejniece, dziesminiece Maija Kalniņa:
   „Pasaule, kas karājas kokā,
   lēni griežas- es ķeru to rokā.
   Es tikai uzpūšu elpu,
   un man sajūk laiks ar telpu.”

Paldies visiem, kas atnāca, piedalījās, ieklausījās!

Ināra Bunka, skolas bibliotekāre

FUKŠI - 2019

Katru gadu septembra sākumā skolas pašpārvalde kopā ar savu atbalsta grupu organizē netradicionālu pirmkursnieku atjautības, veiklības un izturības pārbaudi.
   Laika apstākļi liedza plašāk izvērsties ar āra aktivitātēm, tādēļ savlaicīgi tika noskatīti skolas garākie koridori un tumšākie, noslēpumainākie kakti. Rīta agrumā iezīmētie un apzīmogotie FUKŠI pēcpusdienā kopā ar saviem audzinātājiem iepazinās ar pasākuma reglamentu, svinīgi nodeva zvērestu. Jautrību sagādāja lekšana ar maisiem, pirkstu veiklības vingrinājumi pupiņu pārlasīšanā, naglu dzīšanas sprints , bižu pīšana zēniem, kā arī tverkošana un baiļu istaba ar īstām šausmām!
   Lai mainās laiks, pārvēršas, bet lai neizzūd tradīcijas! Lai dzīvo  FUKŠI  - 2019!