Labākie mācībās - septembrī

Lab 10.2020

Skolotāju diena - 2020

Trešdienas, 7.oktobra, rīts skolā iesākās mazliet savādāk. Visi skolotāji tika aicināti uz skolas aktu zāli, lai ieklausītos nelielajā skolas pašpārvaldes sagatavotajā dzejas lasījumā, sirsnīgajā, noskaņu bagātajā Mārtiņa Pētersona muzikālajā priekšnesumā. Par negaidītu pārsteigumu kļuva uz ekrāna redzamā foto retrospekcija par seniem un ne tik seniem skolas pasākumiem, īpašiem notikumiem skolas dzīvē, kā arī stāsts par tiem skolotājiem, kuru vairs nav… Dažu grupu audzēkņi svētkiem, šai īpašai dienai, sagatavotos apsveikumus demonstrēja video klipu veidā, kuros bija pacentušies parādīt savu skatījumu, kas, viņuprāt, ir skolas laiks, kāds tas var būt ar nopietnām lietām, arī ar blēņām un delverībām.
   Rudenīgie ziedi un pasacītie labie vēlējumi stiprina, iedvesmo jauniem skolas rītiem.
   Paldies visiem par apsveikumiem, ziediem un pārsteigumiem!

Par dzeju, dzīvi un sevi

Īpašais Dzejas laiks pietuvojies savam noslēgumam, tikai vēl viens rudenīgs, nedaudz apcerīgs satikšanās brīdis. Ar tādu optimistisku noskaņu 30.septembra pēcpusdienā skolas aktu zālē iesākās pasākums, kurā kā viesis piedalījās cilvēks ar daudziem talantiem un dzīves aicinājumiem- Imants Ozols. Skolotājs, mākslinieks, pasākumu vadītājs, bitenieks, lauksaimnieks un mednieks, kā arī Aizputes novada deputāts- Izglītības un sporta komitejas priekšsēdētājs. Nezinātājam gribētos šaubīties, vai to visu spēj aptvert viens cilvēks. Bet, rūpīgāk ielūkojoties sabiedriskajās, kultūras un izglītības aktualitātēs, redzam, saklausām un jūtam viņa nemiera garu visā spožumā. Būtiska personības iezīme- optimistiska pārliecība, ka pasaule balstās uz neprātīgām lietām un idejām. Mākslinieciskais savijas ar latvietim raksturīgo saimnieciskumu un praktiskumu, tāpēc arī dzeja reizēm rodas pat nejauši, uzvirmo daži tādi domu uzplaiksnījumi, nelaiž vaļā, liek rindām virknēties un palikt uz baltas lapas.
   Imants Ozols lasīja gan savu dzeju, gan atcerējās un runāja sev zināmas, tuvas citu dzejnieku vārsmas, saistot ar pasākumu vadīšanu skolās, kultūras namos. Dzeja par dabas skaistuma neatkārtojamību, par noskaņām un jūtām, bez kurām nav iedomājama cilvēku dzīve.
   Laiks, nepiekāpīgi spēlēdamies ar smilšu pulksteni, visus graudiņus palaidis ceļā. Bet gaišas domas vieš cerību, ka nekas nepazūd, kāds dzejas graudiņš paliks tepat- katrā no mums.

Skolotāju diena - 2020

Sudraba miglai ir savi vārdi,

Kuri to sudrabā tin.

Arī cilvēku netrūkst joprojām,

Kuri šo valodu zina.

Pasakot labu, uzklausot labu,

Neredzams starojums

Dzīvespriekā iekrāso dienu,

Dāvinot sudrabu mums.

Mēs esam šeit un apzināmies savu misiju, tās būtību. Tas ir dzīvesveids, kurš neļauj pierimt, bet liek meklēt jaunus apvāršņus. Nav laika apstāties, bet ir laiks salikt visu savās vietās, stipri turēties pie pārliecības, ka mūsu darbs būs vajadzīgs.
   Paldies Cīravas pagasta pārvaldei par brīnišķīgo sveicienu mūsu profesijas svētkos!

Siera kluba seminārs

29.septembrī, atsaucoties Kandavas Lauksaimniecības tehnikuma uzaicinājumam, mūsu skolas 2. un 3.kursa topošie pavāri kopā ar savām skolotājām S.Bumbieri un R.Reboku viesojās tehnikumā un piedalījās Siera Kluba seminārā "Meistara diena".
   Pasākuma dalībniekus uzrunāja Siera kluba  vadītāja Vanda Davidanova, Latvijas Piensaimnieku centrālās savienības valdes priekšsēdētājs Jānis Šolks, SIA “Elpa” valdes priekšsēdētājs Gundars Sisenis. Meistarklasi vadīja šefpavāre Ilva Liepniece no Auces novada, kura  jauniešiem pastāstīja par savu ēdienu gatavošanas pieredzi. Semināra dalībniekiem bija iespēja degustēt Latgales Kulinārajā mantojumā iekļautos latgaliešu nacionālos ēdienus- skābētu kāpostu zupu, uzkodas ar aromātiskiem kūpinājumiem. Lielu  interesi izraisīja “guļbišnīki”. Tie ir apcepti, pildīti kartupeļu kukulīši.
   Jaunieši uzzināja vairākas interesantas lietas par pienu- cik treknu pienu izslauc no govīm, kā tiek normalizēts piens, lai iegūtu nepieciešamo tauku saturu, ar ko vērtīgi ir piena produkti. Piens vienmēr ir bijis siera pamatsastāvdaļa. Vēlreiz varējām pārliecināties par to, cik daudz un dažādu šķirņu sieru gatavo pie mums Latvijā. Degustācijas laikā nogaršojām un novērtējām dažādus sierus-, piemēram, „Grande Duro”, „Mūks”, Zilā pelējuma sieru u.c.
   Paldies visiem pasākuma organizatoriem par lielisko pasākumu!

Rota Reboka, ēdienu gatavošanas skolotāja

Sporta diena 2020

Otrdien, 22.septembrī, visu kursu audzēkņi piedalījās sporta dienas aktivitātēs, kuras šogad tika organizētas, ņemot vērā ieteikumus par masu pasākumu un sacensību organizēšanu. Jaunieši saņēma kartes ar norādēm par atrodamajiem kontrolpunktiem, informāciju par veicamo orientēšanās laikā, tad pa grupām, ievērojot laika distanci, devās skrējienā pa Cīravas meža parku. Atrastajos kontrolpunktos skrējiena dalībnieki piereģistrējās, kā arī saņēma uz vietas veicamu papilduzdevumu. Labvēlīgie laika apstākļi parūpējās par  pozitīvu un optimistisku noskaņojumu. Šis pasākums bija iecerēts, lai visi dalībnieki būtu vienlīdz ieguvēji, ne vienmēr jādala medaļas un kausi.
   Sporta dienas dalībnieki, atgriezušies no skrējiena, pulcējās pie dienesta viesnīcas un varēja pamieloties ar pirmo šīs sezonas brīvdabas zupu, kuru lielajos katlos vārīja 3.kursa meitenes, topošās pavāres. Patīkams brīdis ēdienam, kā arī sarunām.
   Bet pašā pēcpusdienā, kad rudenīgais saules siltums bija paguvis nožāvēt rasu, iepretim skolas logiem, zaļajā laukumiņā skolas pašpārvaldes jaunieši kopā ar citiem interesentiem iestādīja Laimes Koku. Jau trešo gadu pavasara vai rudens Lielās talkas laikā Latvijā stāda kokus. Ne tikai dārzos augļu kokus, bet arī meža kokus parkos, iekoptos dabas stūrīšos ar domu, ka Latvijai jākļūst sakoptākai un zaļākai, tīrākai un galvenais- veselīgākai. Tagad pie skolas augs Kanādas ozols. Tam jākļūst par mūsu labās gribas apliecinājumu, ka šai vietai jādzīvo, vēl ilgi jāpastāv…