Informācijas diena - 06.03.2019.

Kandavas Lauksaimniecības tehnikums Cīravas teritoriālā struktūrvienība 6. martā pie sevis aicināja 9. un 8. klases skolēnus uz atvērto durvju dienu! Skolas apmeklētājiem bija iespējams apskatīt visas skolas piedāvātās profesijas (lauksaimniecības tehnikas mehāniķis, automehāniķis, pavārs, klientu apkalpošanas speciālists, kokapstrādes operators).
   Skolas apskates laikā, skolēniem bija uzdoti dažādi uzdevumi un sniegta būtiskākā informācija par katru profesiju, tādā veidā veicinot izpratni par skolas piedāvātajām iespējām un konkurētspēju darba tirgū pēc skolas absolvēšanas.
   6. martā skolu apmeklēja SCANIA pārstāvji, demonstrējot savu jauno vilcēju R 450. Visiem bija iespējams iepazīties ar jauno spēkratu, piedalīties aktivitātē un saņemt dažādas balviņas no uzņēmuma. Papildus tam tika demonstrēta mašīnas diagnostika. Jaunā vilcēja apskatē un iepazīšanā piedalījās arī KLT Cīravas automehāniķu kursi un skolotāji, sniedzot viņiem papildus zināšanas par jaunāko tehniku. Sadarbība ar šo uzņēmumu jau ir ilggadēja. SCANIA pārstāvji sniedz informāciju par savu uzņēmumu un darba iespējām, kā arī uzņem mūs ciemos un izrāda jaunajiem automehāniķiem savus servisus gan Liepājā, gan Rīgā. Kā minēja paši uzņēmuma pārstāvji, šāda veida sadarbība ar skolu ir notikusi pirmo reizi un vērtējama kā ļoti pozitīva.
   Nākošajā mācību gadā skola plāno ieviest izvēles programmu Valsts aizsardzības mācību, kur vienu reizi mēnesī 2. un 3. kursiem notiks apmācības pie jaunsardzes instruktora. Šāda veida nodarbības veicinās jauniešu patriotisma audzināšanu, pilsoniskās apziņas veidošanu, aktīva dzīvesveida popularizēšanu. Ar šo informāciju skolēnus iepazīstināja Cīravas skolas jaunsardzes instruktors K.Rudītis. Skolas jaunsardzes pārstāvji veica demonstrāciju ieroča izjaukšanā, ko varēja izmēģināt katrs interesents un uzdeva dažādus citus uzdevumus. Tuvākajā laikā ar skolu būs iespējams iepazīties 22., 23. martā Liepājas olimpiskajā centrā pasākumā "Uzņēmēju dienas Kurzemē 2019". Papildus tam ir iespējams pieteikt vizīti arī citā laikā.