MĀCĪBU EKSKURSIJA 15.03.2019.

14. martā mācību prakses ietvaros, skolotāja vadībā, 3AC kursa automehāniķi ciemojās automobiļu virsbūves remonta servisā “ZA MEISTARS” un SIA “SD Autocentrs”, Liepājā.
   Mācību ekskursijas mērķis bija organizēt tikšanos ar sava darba profesionāļiem, lai uzklausītu viņu pieredzi un ieteikumus, kā arī, lai iepazīstinātu jauniešus ar labām kvalifikācijas prakses iziešanas iespējām. Tā kā ekskursijas tika laicīgi pieteiktas, tad servisa darbinieki bija labi pārdomājuši savas darba vietas prezentēšanu.
   Automobiļu virsbūves remonta servisā:
   1. Jauniešiem, tika demonstrēta un sīki paskaidrota automobiļu virsbūves apstrāde ar pretrūsas līdzekli KROWN.
   2. Iepazināja ar automobiļu virsbūvju atjaunošanas tehnoloģisko procesu pēc to lielākām vai mazākām avārijām.
   3.Iepazīnāmies ar automobiļa virsbūves sagatavošanu krāsošanai pēc avāriju seku likvidēšanas.
   4. Tika pastāstīts par automobiļa pilnas vai daļējas krāsošanas tehnoloģisko procesu krāsošanas kamerā.
   5. Demonstrēta automobiļa virsbūves pulēšanu un detalizēti pastāstīja par iespējamām kļūdām šai šķietami vienkāršajā darbā.

Paldies servisa meistariem par labi sagatavoto un novadīto prezentāciju. Pēc jauniešu atsauksmēm, bija ļoti interesanti, un iespējams kāds no viņiem šo servisu izvēlēsies par savu kvalifikācijas prakses vietu jau šajā rudenī.
   Ekskursijai turpinājums sekoja SIA “SD Autocentrs”, kurš piedāvā ļoti plašu automašīnuVW, Audi, Seat visa veida servisa pakalpojumus. Remontdarbi tiek veikti saskaņā ar ražotāju noteiktajiem standartiem un modernu tehnisko nodrošinājumu. Šis serviss nodrošina pilnu automašīnas tehnisko pārbaudi, diagnostiku, remontu, kā arī bez maksas klienta vietā piedāvā iziet tehnisko apskati CSDD.
   Servisa darbnīcas vadītājs Bruno Hermanis jauniešus iepazīstināja ar jaunākajām diagnosticēšanas iekārtām un pastāstīja par darba organizēšanas kārtību. Servisā strādā ļoti zinoši un atbildīgi mehāniķi, par ko raksturo nepieciešamais, vismaz četru dienu iepriekšējs pieraksts remonta veikšanai. Ar šo servisu, man kā skolotājam ir izveidojusies ļoti laba sadarbība, jo servisa vadība un mehāniķi neatsaka, ja jauniešiem vajadzīga kāda padziļināta apmācība uz iekārtām, kuras skolā nav pieejamas.

skolotājs Agris Braša