Labāk vienreiz redzēt!

Labāk vienreiz redzēt, nekā desmit reizes dzirdēt! Pamatojoties uz šo neapstrīdamo dzīves praksi, 22. martā, trešā kursa automehāniķi, skolotāja pavadībā, devās mācību ekskursijā uz Liepāju, lai iepazītos ar autoservisiem, kuros, iziet kvalifikācija praksi. Tā kā skolas tuvumā šādas iespējas ir ierobežotas, tad tas ir ļoti būtiski izzināt piedāvātas iespējas kvalitatīvas prakses vietas izvēlē.
   Apmeklējām divas kravas automobiļu apkopes un remonta servisus, “Scania” Liepājas filiāli un “Latina Baltic”, kā arī vieglo automobiļu servisus - “4U” un “Skandi Motors”. Visos šajos auto remontu uzņēmumos, mūsu skolas audzēkņi regulāri ieziet kvalifikācijas prakses un bieži arī paliek strādāt pēc skolas absolvēšanas, tāpēc vienmēr esam laipni gaidīti.
   1. “Scania” automehāniķi mums parādīja, kāds var būt rezultāts, ja mašīnas remonts ir veikts neprofesionāli. Mehāniķi uzsvēra, ka strādājot ar kravas automobiļu apkopi un remontu, mehāniķim jābūt labā fiziskā formā, jo detaļas, kas jāpārcilā, nav no vieglajām.
   2. “:Latina Baltic” servisa vadītājs bija mazrunīgs bet pateica tieši: “Ja ir interese un priekšzināšanas, būsiet gaidīti.”
   3. Autoserviss “4U” sniedz ļoti plašu vieglo automobiļu remonta pakalpojumu klāstu. Telpas nav plašas bet ļoti efektīvi un intensīvi izmantotas. Šeit mēs praktiski redzējām, kā tiek restaurēti automobiļu vieglmetāla riteņu diski, pēc deformācijām.
   4. “Skandi Motors” ir dīleru serviss, kur organizācija un prasības ir ļoti augstā līmenī. Šeit servisa vadītājs mūs izvadāja un iepazīstināja ar pašām modernākajām apkopes un remontā izmantojamām iekārtām. Redzējām, kā praktiski notiek termiski deformētu priekšējo bremžu disku restaurēšana, tos apvirpojot ar speciālās palīgierīces palīdzību, nedemontējot no automašīnas.
   Iespaidi tika gūti plaši, atliek tikai pašam izvēlēties savu praktizēšanās vietu.

Skolotājs Agris Braša