Mūsējie startē TRAKTORDIENĀ 2019

18.05.2019 Dāviņu pagastā pie Bauskas notika TRAKTORDIENA 2019. Šī bija jubilejas reize -  jau 10 jubileja pasākumam.
   Šogad pirmo reizi notika traktoru vilkšanas šovs, jeb, internetā redzētais pulling. – smaguma vilkšana uz laiku un attālumu.
   Traktordienas ietvaros notika plaša lauksaimniecības izstāde visā norises teritorijā ar dažādiem stendiem graudkopībā, lopkopībā, gan zemes apstrādi, apsaimniekošanu, mežizstrādi u.c.
   Jau otro gadu Traktordienas ietvaros notika Profesionālās izglītības iestāžu audzēkņu meistarības konkurss traktoru praktiskajā vadīšanā.
   Arī šogad Profesionālo skolu jaunieši rādīja savas prasmes ātri un precīzi iebraukt garāžā, izbraukt caur vārtiem, „iemest”bumbu grozā, izbraukt „čūsku” un to visu veicot vadot piecus dažādu marku, izmēru traktorus.
   Katru izglītības iestādi pārstāvēja divi dalībnieki. Kopskaitā skolu godu un savas prasmes traktoru vadīšanā rādīja piecpadsmit audzēkņi no Latvijas tehnikumiem kur apgūst lauksaimniecības tehnikas mehāniķa profesijas. Mūs, Kandavas LT Cīravas Teritoriālo struktūrvienību pārstāvēja Kārļa ATKALNA trenētie IP  Lauksaimniecības tehnika trešā kursa topošie mehāniķi Kārlis VEISBUKS un Pāvils BRASLIŅŠ.
   Ņemot vērā mūsējo pieredzes trūkumu piedalīties šāda mēroga sacensībās, rezultāti nebija peļami:
   Kārlis – 4. vieta, Pāvils – 9. vieta
   Pirmo trijnieku aizņēma Priekuļu tehnikums( 1.,3.) un Ogres tehnikums(2.)
   Nākamā gadā ceram uz augstākiem rezultātiem, jo , kā saka – skola ir rokā.
   Paldies par piedalīšanos audzēkņiem un ieguldīto darbu Kārlim Atkalnam trenēšanā un tiesāšanas darbos!

Rakstu sagatavoja skolotājs G. Daubars