Seminārs automehāniķiem

2019. gada 3.jūnijā, Talsos notika “Inter Cars” rīkotie semināri autoservisu mehāniķiem un tehnikumu skolotājiem, kura ietvaros uzstājās trīs vieslektori.
   BOSCH/Diagnostikas pamati ar Bosch KTS Esi 2.0(tronic) Bosch Esi 2.0 (tronic) diagnostikas iekārta satur automobiļu diagnostikas procedūru aprakstus, kas balstās uz vadības blokos piefiksētām kļūdām vai problēmas simptomiem. Lektors Igors Putra iepazīstināja semināra dalībniekus ar šīs ierīces pielietošanas iespējām.
   “LIQUI MOLY /Pro-Line Līnija” Jebkuras automašīnas darba mūžs ir ļoti atkarīgs no pareizas motoreļļas izmantošanas un tās savlaicīgas un pareizas nomaiņas. Lektors Vladislavs Kuzevanovs demonstrēja praktiskus piemērus, pie kā noved neatbilstošas eļļas izmantošana vai tās savlaicīga nenomainīšana. Tā pat semināra dalībnieki tika iepazīstināti ar jaunākajām degvielas un motoreļļu piedevām, to pielietošanu. Tika demonstrēta arī jaunā automātisko Gear Tronic …pārnesumkārbu eļļas nomaiņas iekārta un apmācīti ar to rīkoties.
   “FEBI/dzinēja sistēma: ķēdes piedziņa” Sākot ar 2005. gadu, kad W grupas automašīnu motoriem sāka izmantot GSM ar ķēdes piedziņu, krasi izmainījusies klientu attieksme pret ķēdes piedziņas motoriem. Tie ir ļoti prasīgi pret regulāru eļļas maiņu un ķēdes izdilst neiedomājami ātri (jau pie 30 000km), kas noved pie to satrūkšanas un lieliem remonta izdevumiem. Lektors Jevgēņij Rashap sīki un plaši, ar praktiskiem piemēriem, izglītoja klātesošos par problēmu iemesliem un remonta pareizām tehnoloģijām.
   Šādi semināri ir ļoti noderīgi gan praktizējošiem automehāniķiem, gan tehnikumu skolotājiem, kuriem šīs zināšanas jānodod tālāk saviem audzēkņiem.

Seminārā jaunas atziņas smēlās skolotājs Agris Braša