PROFESIONĀLĀ IZGLĪTĪBA- IEGULDĪJUMS JŪSU NĀKOTNĒ

Mēs maza cilts,

Mēs būsim lieli tik, cik mūsu griba.

                                                        Jānis Rainis

Kandavas Lauksaimniecības tehnikuma Cīravas teritoriālā struktūrvienība

Cīravas skola

Arrow
Arrow
Slider

Dzejas diena - 2019

   Šo brīdi vēlējos nosaukt par satikšanos. Par iepazīšanos ar tiem jaunajiem, dedzīgajiem, spurainajiem, mūžīgā skrējienā rautajiem, kam patīk visu noārdīt un tad- kaut ačgārni, radīt no jauna. Pēc sava prāta. Savā mērvienību sistēmā. Nopurināju šaubu putekļus un sāku- ar vārdu, un atpakaļceļš – neiespējams…
   Viss notika, jo tieši, 2.oktobrī, mums - sava satikšanās ar dzeju Dzejas stundā ar aicinājumu” Atnāc, piedalies, ieklausies…”
   Dzeja. Kas patiesībā ir dzeja? Vai tie ir tikai rindās tverti pēkšņi jūtu uzplaiksnījumi? Vai ikviens no mums var uzrakstīt dzejoli? Tādēļ ir vērts par to parunāt.
   Pirmo gadu skolā mācās Viviāna Zīle(1KL).Meitene jau vairāku gadu garumā raksta dzeju- dzeju par sevi, par tuviem, mīļiem cilvēkiem, par lietām, bez kurām nav iedomājama viņas dzīvē. Šajā Dzejas stundā Viviāna nolasīja vairākus sev tuvus dzejoļus.
   Dzejnieks G.Račs ir uzrakstījis dzejoļus katrai gada dienai! Tātad- 365! 2.oktobra gaviļnieki vai arī tie , kam patīk priecāties par katras dienas vienreizību, varēja ieklausīties, padomāt par dažām dzīves  atziņām –„tas, kas tev ir šodien, var tev nebūt rīt”(G.Račs).  Z.Muktupāvela komponētā dziesma ar G.Rača vārdiem – „Pieklauvē” liek sadzirdēt ar sirdi un arī padomāt.
   Pasākuma dalībnieki saņēma arī dažus uzdevumus, lai parādītu zināšanas vai minēšanas spējas par sajauktajām J.Petera dzejoļa „Kurzemē” rindām, par krāsu un izjūtu spēlēm. Tas  sasaucās ar M.Brauna komponēto dziesmu ar J.Petera vārdiem ”Dziesma par spēli”.
   Mēs sarunājāmies par dzeju, par laiku un vietu, par Kurzemes dzejniekiem, par skaisto iespēju izdziedāt „Kad nekas nav palicis tevī..”
   Varbūt mēs jutāmies tā, kā savās vārsmās pauž dzejniece, dziesminiece Maija Kalniņa:
   „Pasaule, kas karājas kokā,
   lēni griežas- es ķeru to rokā.
   Es tikai uzpūšu elpu,
   un man sajūk laiks ar telpu.”

Paldies visiem, kas atnāca, piedalījās, ieklausījās!

Ināra Bunka, skolas bibliotekāre

-= galerija =-

Pin It

c 19 1

Seko mums

draugiem logo iosfacebookyoutube

Skolas transports

buss

Afiša

afisa gif

UzdevumiLV

ESF 1

NIID logo 1