JAUNIETIS – NĀKOTNES SAIMNIEKS VIDEI DRAUDZĪGĀ UN BIOLOĢISKI DAUDZVEIDĪGĀ LAUKU SAIMNIECĪBĀ

Ņemot vērā klimata pārmaiņas un ar to saistītās aktivitātes visā pasaulē, arī Latvijā jauniešiem, kas savu nākotni saistīs ar saimniekošanu laukos, ir jābūt zinošiem un informētiem par strādāšanu videi draudzīgi.
   LLKA īstenotā projekta “Jaunietis – nākotnes saimnieks videi draudzīgā un bioloģiski daudzveidīgā lauku saimniecībā” ietvaros kopumā 50 jauniešiem, kuri mācās Kandavas Lauksaimniecības tehnikumā, kā arī šā tehnikuma Cīravas teritoriālās struktūrvienības filiālē, sniedz iespēju viesoties divos lauksaimniecības uzņēmumos – kooperatīvajā sabiedrībā “Durbes grauds” un saimniecībā “Krastmaļi sēklas”, kur norisināsies seminārs – darbnīca “Grauda ceļš no pavasara līdz rudenim”, ar mērķi gūt zināšanas par gudru, ekonomisku un videi draudzīgu saimniekošanu.
   Mārtiņš Flaksis, SIA “Krastmaļi sēklas” vadītājs: “Saimniecības uzstādījums jau kopš tās dibināšanas ir saimniekot videi draudzīgi. Lielu uzsvaru liekam uz augsni, kā ražošanas resursu un tās tīrības saglabāšanu. Lai nodrošinātu bioloģisko daudzveidību, saimniecībā audzējam dažādus kultūraugus – gan Latvijā zināmos zirņus, gan ne tik pazīstamo ūdenslapju dzimtas augu – facēliju. Tādējādi saimniecībā nodrošinām ne tikai ekonomisko, bet arī ekoloģisko aspektu.”
   Kooperatīva “Durbes grauds” vadītājs Sandris Bēča: “Jaunieši vienmēr ir aicināti un gaidīti kooperatīvā “Durbes grauds”, kur viņiem varam sniegt savu pieredzi un zināšanas ar lauksaimniecību saistītos jautājumos. Šoreiz akcentēsim saimniekošanu videi draudzīgi, kur liela loma ir arī lauksaimniecības kooperatīviem”.
   Paredzēts, ka projekta “Jaunietis – nākotnes saimnieks videi draudzīgā un bioloģiski daudzveidīgā lauku saimniecībā” ietvaros notiks vēl divi semināri – darbnīcas kooperatīvā “LATRAPS” un kooperatīvā “VAKS”.
   Seminārs tieka organizēts Latvijas Vides aizsardzības fonda projekta ietvaros.