Tikšanās ar Andreju Mediņu

Piektdien, 6.decembrī, skolas audzēkņi pulcējās vienkopus, lai satiktu neparastu, apbrīnojamu cilvēku, garā stipru, dzīves pārbaudījumos rūdītu personību- Andreju Mediņu. Katoļu priesteris, Afganistānas kara veterāns, misionārs- tā ir tikai daļa no viņa dzīves. Lai izprastu, kādēļ skolu jauniešiem ir vajadzīga šāda tikšanās, noteikti jāveido stāsts par šo CILVĒKU.
   A.Mediņš, būdams katoļu priesteris, ar biedrības Kalna svētību kopiena atbalstu 2018.gadā nodibināja jaunu zēnu skolu, lai radītu piemērotu vidi jauno vīriešu izaugsmei par daudzpusīgiem, rīcībspējīgiem un galvenais- atbildīgiem. Jaunā skola nodrošina interešu izglītību vieglās aviācijas jomā, pastiprināti apgūstot matemātiku, fizisko sagatavotību, izmantojot Montessori pedagoģijas principus. Individuālā pieeja katram bērnam, pusaudzim , lai izprastu viņa būtību. Ārkārtīgi liela nozīme šo zēnu audzināšanā un izglītošanā ir tēviem. Tēvu laiks skolā- tas nozīmē, ka katru nedēļu tēvi piedalās praktiskajās nodarbībās.
   Priestera A.Mediņa vadībā atjaunota Bruknas muiža un uzcelta baznīca. Vairāk kā 20 gadus vada kopienu, kuras mērķis ir palīdzēt atkarībās nonākušajiem, lai šajā rehabilitācijas centrā atgūtu ticību sev, saviem spēkiem,  dvēseliski attīrītos. Darbs, kuru ar savām rokām paveikuši, paliks  Bruknā kā pierādījums pacietībai, neatlaidībai un pat nežēlīgai pašdisciplīnai.
   Tikšanās izvērtās kā stāsts par mums pašiem, par mūsu varēšanu, gribēšanu un mācēšanu dzīvot. Skarbs jautājums par to, kāpēc pusaudži, jaunieši norobežojas no pasaules, bezjēdzīgi iznieko  atvēlēto dzīves laiku. Mūsu dzīve ir īsa, ar to nedrīkst  vieglprātīgi spēlēties. Kādēļ ir niknums uz pasauli? Tā ir neziņa par to, kā atbrīvoties no sava aizvainojuma.
   Dažas tikšanās laikā  paustās atziņas.
   Nebūt pareiziem, bet patiesiem, īstiem savā būtībā, just ar sirdi.
   Viss ir cilvēka galvā, tikai jāprot pareizi domāt.
   Ja nemīli sevi, tu nespēj mīlēt sev tuvos.
   Mācēt piedot, tikt pāri aizvainojumam, senam aizskārumam.
   Tuvojas svētki, gaiši un sirsnīgi, piedošanas un garīguma apjausmas laiks.
   Katram no mums ir dota iespēja darīt sevi un sev tuvos laimīgus.