PROFESIONĀLĀ IZGLĪTĪBA- IEGULDĪJUMS JŪSU NĀKOTNĒ

Mēs maza cilts,

Mēs būsim lieli tik, cik mūsu griba.

                                                        Jānis Rainis

Kandavas Lauksaimniecības tehnikuma Cīravas teritoriālā struktūrvienība

Cīravas skola

Arrow
Arrow
Slider

Satikšanās ar „Pazudušo dēlu”

   Latvijas simtgadei sarūpētā programma „Latvijas skolas soma” turpina priecēt un pārsteigt ar piedāvātajām iespējām noskatīties jaunākās latviešu kino filmas, teātra izrādes, iestudējumus, apmeklēt muzejus, izstādes.
   23 janvārī skolā viesojās aktieris Ēriks Vilsons ar monoizrādi „Pazudušais dēls”. Šo izrādi aktieris veidojis kopā ar savu dēlu Robertu Vilsonu, kurš sagatavojis iestudējuma dramaturģisko materiālu un darbojas kā režisora asistents. R.Blaumaņa lugas „Pazudušais dēls” un noveles „Pērkoņa negaiss” tekstu sintēze koncentrētā veidā  parāda  sabiedrībā aktuālas problēmas. Izrādē netiek izmantotas dekorācijas, video, skaņu ieraksti, bet šo nosacīto telpu aizņem atsevišķi priekšmeti, rekvizīti, kas palīdz monoizrādē radīt gaismas, krēslas mirkļu noskaņu, spalgu troksni- brīdinājumu par traģiskuma tuvumu. Galvenā auditorija- vidusskolas vecuma jaunieši. Iestudējuma mērķis ir pierādīt, ka mūžsenie jautājumi par bērnu un vecāku savstarpējām attiecībām, par atbildību un pienākumu pret tuvāko ir nozīmīgi arī mūsdienās.
   Izrāde kā līdzību meklējums, skaidrojums, kas ir drāma, kur meklējams sākums traģēdijai. Skatītājus nedaudz samulsināja neparastais lomu sadalījums. Aktieris darbojas kā režisors un pēc savas izvēles piešķir klātesošajiem lomas, izrādes laikā vēršoties gan pie izvēlētā Krustiņa, gan mātes, pie Ilzes, pats, laiku pa laikam iejuzdamies Krustiņa tēva, gan krodzinieka Iņķa „ādā”, dod mums šo lielisko iespēju izjust, pārdzīvot, šaubīties, cīnīties un zaudēt…

-= galerija =-

Pin It

Seko mums

draugiem logo iosfacebookyoutube

Skolas transports

buss

Afiša

afisa gif

UzdevumiLV

ESF 1

NIID logo 1