PROFESIONĀLĀ IZGLĪTĪBA- IEGULDĪJUMS JŪSU NĀKOTNĒ

Mēs maza cilts,

Mēs būsim lieli tik, cik mūsu griba.

                                                        Jānis Rainis

Kandavas Lauksaimniecības tehnikuma Cīravas teritoriālā struktūrvienība

Cīravas skola

Arrow
Arrow
Slider

Janvāris - barikāžu atceres laiks

   Visā Latvijā janvārī notika 1991.gada Barikāžu atcerei veltīti pasākumi. Latvijas Tautas frontes organizētās barikādes, kurās piedalījās Latvijas neatkarības aizstāvji no visiem novadiem. Tas bija unikāls Trešās Atmodas nevardarbīgas pretošanās paraugs, kurš parādīja, cik vienoti spēj būt cilvēki, aizstāvot savu valsti, tās neatkarību, nostājoties pretī svešas varas pārspēkam.
   Barikāžu notikumu atceres laikā skolas bibliotēkā audzēkņi, skolotāji un darbinieki varēja aplūkot nelielu izstādi, kura tika izveidota no dažādiem interesantiem materiāliem-grāmatām, foto fragmentiem, personīgām piemiņas lietām. Barikāžu dalībnieka apbalvojuma komplekts, Apliecība par Piemiņas zīmes saņemšanu, kā arī toreiz, pirms divdesmit deviņiem gadiem, barikāžu aizstāvim izsniegtā gāzmaska. Lai veidotos saprotamāks priekšstats par barikāžu laika notikumiem, izstādes apskates laikā jaunieši iepazinās ar stāstījumu par tautas Atmodas laiku, 1991.gada Barikāžu dramatiskākajiem notikumiem ,piedalījās dažās aktivitātēs- jautājumi par dzirdēto un redzēto, kultūrvēsturisko novadu atpazīšana, savas dzimtās vietas noteikšana kartē, gāzmaskas uzvilkšana, skolas darbinieku, barikāžu aizstāvju, atpazīšana  senās bildēs un filmas kadros. Vēstures stundās audzēkņi bija noskatījušies  Z.Vidiņa dokumentālo filmu „Tēvu barikādes ‘’, kā arī varbūt mazāk pazīstamo 1991.gada janvāra dienās tapušo dokumentālo materiālu „Es rakstu tavu vārdu”.
   Paldies visiem, kas palīdzēja veidot izstādi! Paldies skolotājiem un audzēkņiem par vēlmi redzēt, dzirdēt un darīt!

-= galerija =-

Pin It

Seko mums

draugiem logo iosfacebookyoutube

Skolas transports

buss

Afiša

afisa gif

UzdevumiLV

ESF 1

NIID logo 1