PROFESIONĀLĀ IZGLĪTĪBA- IEGULDĪJUMS JŪSU NĀKOTNĒ

Mēs maza cilts,

Mēs būsim lieli tik, cik mūsu griba.

                                                        Jānis Rainis

Kandavas Lauksaimniecības tehnikuma Cīravas teritoriālā struktūrvienība

Cīravas skola

Arrow
Arrow
Slider

MĀCĪBAS UZŅĒMUMĀ

   Otrdien, 18.februārī, IP Lauksaimniecības tehnika 4.kursa izglītojamie mācību nolūkos (mācību priekšmeti „Uzņēmumu organizācija” un „MTER”) apmeklēja divus uzņēmumus: SIA DOJUS LATVIJA un SIA KONEKESKO, kas saistīti ar lauksaimniecības tehnikas pārdošanu, apkalpošanu un remontiem.
   Ierodoties SIA DOJUS LATVIJA, mūs sagaidīja uzņēmuma mārketinga speciāliste. Viņa mūs iepazīstināja ar John Deere vēsturi un uzņēmuma Dojus darbības virzieniem, uzņēmuma struktūru. Pēc uzņēmuma prezentācijas iepazināmies ar uzņēmumu – administratīvo daļu un servisa telpām.
   Tehnikas servisa vadītājs izsmeļoši pastāstīja par tā darba specifiku – apkopju un remonta operāciju veikšanas organizēšanu, par tehnikas sagatavošanu pārdošanai. Bija iespēja iepazīties ar tehnikas jaunumiem, kas gaida savus klientus.
   Tālākais ceļš mūs veda uz Jelgavu, kur bāzējas SIA KONEKESKO LATVIJA galvenais serviss un rezerves daļu noliktava. Šeit mūs sagaidīja lietotās tehnikas tirdzniecības speciālists, kurš savu prezentāciju par uzņēmumu iesāka ar attīstības vēstures ieskatu un uzņēmuma nākotnes vīziju. Uzņēmuma speciālists izsmeļoši un atraktīvi mūs iepazīstināja ar jaunumiem piedāvātās tehnikas klāstā – gan augsnes apstrādes tehnikas jomā, gan ražas novākšanas tehnikas jomā, gan traktoru klāstā. Tika iespēja dota arī nedaudz iemēģināt traktorus darbībā.
   Servisa vadītājs izrādīja pārvietojamo „darbnīcu” aprīkojumu, kas tiek noslogotas izbraukumos pie klientiem uz saimniecībām, lai veiktu apkopes un remontus.
   Jaunieši interesējās arī par iespējām strādāt šajos uzņēmumos, kas tika apstiprināts ar pozitīvu atbildi. Vēl vairāk – uzņēmumu pārstāvji pastāstīja par jauno speciālistu iespējām – darba un izglītošanās jomā, jo regulāri tiek organizētas papildus apmācības par niansēm tehnikā, ko nākas apkalpot, t.i., SIA DOJUS LATVIJA tā JOHN DEERE traktortehnika un kombaini, bet SIA KONEKESKO LATVIJA tā ir CLAAS zīmola tehnika (pārsvarā).
   Jauniešu atzinums – iegūta lietderīga informācija par iespējām savai profesionālās karjeras veidošanai.

Materiālu sagatavoja skolotājs
Guntis Daubars

-= galerija =-

Pin It

Seko mums

draugiem logo iosfacebookyoutube

Skolas transports

buss

Afiša

afisa gif

UzdevumiLV

ESF 1

NIID logo 1