PROFESIONĀLĀ IZGLĪTĪBA- IEGULDĪJUMS JŪSU NĀKOTNĒ

Mēs maza cilts,

Mēs būsim lieli tik, cik mūsu griba.

                                                        Jānis Rainis

Kandavas Lauksaimniecības tehnikuma Cīravas teritoriālā struktūrvienība

Cīravas skola

Arrow
Arrow
Slider

Kur atrast uzņēmēja „gēnu”

   Lai uzzinātu un rastu atbildes uz šādu jautājumu, 25.februārī skolā ar lekciju „Uzņēmēja gēns” viesojās uzņēmējs, SIA „BETOLLI” izveidotājs, līdzīpašnieks Mārcis Krauze. Jauns, neatlaidīgs cilvēks ar juridisku izglītību, sportisku, azartisku garu, Talsu Komersantu Kluba biedrs. Viņa paša un domu biedru ideju realizētājs- uzņēmums „BETOLLI”- saistīts ar savdabīga dizaina apģērba šūšanu, apdruku, izšūšanu un citām interesantu ideju izpausmēm. Jebkurš interesents par šī uzņēmuma piedāvājumiem  var uzzināt, ielūkojoties uzņēmuma mājas lapā. Bet stāsts šoreiz ir par to, vai  mēs saprotam, kas ir  „uzņēmēja gēns”, vai spējam būt atvērti jaunam izaicinājumam, ideju realizēšanai, ko nozīmē- uzdrošināties sapņot  un sapni pārvērst realitātē.
   Mārcis Krauze ar dažādiem piemēriem pierādīja, ka ļoti daudzos gadījumos grandiozas lietas paveikuši cilvēki , kuriem ir bijis nevis milzīgs pamatkapitāls, bet stipra vēlme, doma ar skatu nākotnē- ko tas dos sabiedrībai , kādi apvērsumi kļūs par soli uz priekšu, piemēram, tehnoloģiju jomā. Bils Geitss- visā pasaulē slavens kā tehnoloģiju giganta „Microsoft” dibinātājs, arī kā aktīvs filantrops, kurš lielu daļu savas bagātības novirza paša dibinātam fondam, kura mērķis ir ieguldīt līdzekļus cīņā pret nabadzību. Stīvs Džobss- tehnoloģiju giganta „Apple” līdzdibinātājs- uzskata, ka visu mūžu jābūt gatavam mācīties un saprast, ka panākumi neatnāks uzreiz, jābūt lielai aizrautībai ar to, ko dara, ticībai, ka viss neritēs gludi, bet pastāv iespēja- darīt un izdarīt. Lektors uzskata, ka bieži vien latvieša gēnos mītošais kautrīgums, malā stāvēšana un nogaidīšana „bremzē” labu ideju piepildīšanos. Svarīgi atcerēties, ka viss ir atkarīgs no paša. Būt gatavam uz negaidītu pavērsienu, rast sevī spēku iecerēto piepildīt, saskatīt jēgu arī neveiksmēs, pārbaudīt iespējas, satikt īstos cilvēkus, kuri palīdzēs rast pareizo atbildi šaubu brīžos. Uzņēmība virza cilvēkus uz priekšu, tā palīdz pārvarēt sarežģītus  šķēršļus un sasniegt vairāk. Gadiem, vecumam nav būtiskas nozīmes. Katrā no mums mīt uzņēmēja gēns, katram savs, īpašais. Uzņēmēji ir dažādi- vieniem ir tā stiprā stratēģija, vīzijas par sasniedzamo, viena daļa ir veiksmīgi pārdevēji, kā arī tādi, kas lieliski pārzina savu jomu, bet ir daļa, kuri nepārtraukti meklē jauninājumus. Būt uzņēmējam-tas nozīmē- brīvību, neatkarību un iespējas pašam noteikt savu dzīvi, plānot laiku, uzkrāt pieredzi un iegūt jaunas zināšanas.
   Labās domas un idejas nākotnei piedāvāja projekts nr.8.3.5.0/16/I/001 „Karjeras atbalsts izglītojamiem vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs”.

-= galerija =-

Pin It

Seko mums

draugiem logo iosfacebookyoutube

Skolas transports

buss

Afiša

afisa gif

UzdevumiLV

ESF 1

NIID logo 1