PROFESIONĀLĀ IZGLĪTĪBA- IEGULDĪJUMS JŪSU NĀKOTNĒ

Mēs maza cilts,

Mēs būsim lieli tik, cik mūsu griba.

                                                        Jānis Rainis

Kandavas Lauksaimniecības tehnikuma Cīravas teritoriālā struktūrvienība

Cīravas skola

Arrow
Arrow
Slider

„Pavasari, pavasari, gaidi mani, gaidi mani …”

   Kalendārs runā ar mani par Laiku. Nevis par laika apstākļiem, par slapjdraņķi, miglas miklajiem vāliem, par negausīgi ārdošajiem vējiem, bet par Laiku, kuru dzīvojam un izdzīvojam ar bažām, nebeidzamām šaubām. Mēs eksistējam, gaidām to restarta brīdi, kad kritīs šī Laika maskas, kad pasaule spēs būt tāda, par kādu nemitīgi domājam. Ar katru šūnu, kapilāru, dzīvības pulsējuma ritmu alkstam pēc savas esības, brīvības un iespējām komunicēt, būt kustībā, noteiktā ritmā.
   Kalendārs atkal mudina mani domāt par laiku, bet nu jau par to laiku, kad vēl pasaule pelēka un tāda sīka, sīciņa dabas dvēselīte, neapjaušot, cik liela šī pasaule, spraucas caur pērnās ziemas sārņu kārtu kārtām pretī gaismai, sveicot pavasari. Balts, trausls sniegpulkstenītis nepiekāpīgi, pat spītīgi iezvana zemes atmodas sākumu. Dzeltena taureņa spārnu vēdas sašķeļ dienas pelēkumu un atgādina, ka tas ir tikai prologs īstajam taureņu uzbrukumam. Noskries palu ūdeņu straumes, straumītes, putni nerims izdziedāt pavasara prieku. Bet marts saskumis, viņa laiks tuvojas noslēgumam. Marta asaras logos bungo, brīžiem dungo romantisko stāstu „mēs tikāmies martā, kad pūpoli zied un tīrumā artā vējš dzied”.
   Katram ir savas izvēles iespējas izlauzties no apātiskās miegainības, nekustīguma un ļaut vaļu šim pavasara pieskārienam, šai brīvajai ieelpai, izkļūšanas  iespējai ārpasaulē. Sirds nebēdnīgi apmet kūleni! Galvā savādas  nestandarta domas jaucas, laikam pašam sevi jāgriež, jāpagriež līdzi laikrādim.
   
     Pavasari, pavasari, gaidi mani, gaidi mani.
     Uzplauks mani, uzplauks mani kailie zari, kailie zari.
     Stari kāps,
     Stari augstāk kāps
     Un sataustīs mani.
     Tur jau nāk,
     Gaisma tuvāk nāk,
     Un es tai pretī arī..

   (Grupa „Laika suns”. „Dziesma par pavasari”. )Sameklē internetā un paklausies, varbūt patiks šis muzikāli pavasarīgais pieskāriens.

-= galerija =-

 

Pin It

c 19 1

Iepirkumi

Seko mums

250px Instagramfacebookyoutube

Skolas transports

buss

Afiša

afisa gif

UzdevumiLV

ESF 1

NIID logo 1