Mārtiņdiena

Gailis   Esmu Kandavas Lauksaimniecības tehnikuma projektu koordinatore un strādāju Cīravas teritoriālālajā struktūrvienībā. Darba ilgums – neliels. Tieši šodien aprit divi mēneši. Par savu darba pieredzi un emocijām šajos divos mēnešos varētu stāstīt ļoti plaši un ilgi, jo to ir daudz, bet vēlos dalīties iespaidos par skolas dzīvi.
   Pagājušonedēļ, ceturtdien, 10.11.2016., notika ikgadējs pasākums, veltīts Mārtiņdienai, ko organizē skolēnu pašpārvalde. Katru gadu pasākumā iesaistā visas grupas, prezentējot savu izveidoto priekšnesumu. Tā ir tradīcija Cīravas skolā. Pēc vairāku gadu pārtraukuma dalību popielā ņēma arī skolotāji. Teikšu godīgi, man nav nācies redzēt tik aktīvus skolotājus kā šeit – Cīravā. Pati arī esmu skolotāja un nolēmu piedalīties.
   Uz darbu devos kā katru dienu, vienīgās izmaiņas bija gaidāmas darbadienas beigu laikam, 18.00 paredzēta Mārtiņdienas balle. Visas dienas garumā bija jūtams satraukums un nemierīga gaisotne jauniešu vidū. Kad pienāca laiks devos uz pasākumu, lai vērotu skolēnu sagatavotos priekšnesumus. Biju pārsteigta! Zālē bija skaisti klāti galdi ar groziņiem. Jaunieši bija sapucējušies un atmosfēra bija ļoti svinīga. Pasākuma organizatori bija labi sagatavojušies. Tika sveikti skolas Mārtiņi, kas dāvanā saņēma deju ar drosmīgu dāmu. Priekšnesumi bija dažādi, bet kā jau latviešiem, tādi, lai par sevi var pasmieties. Pavisam kopā 12 uznācieni un noslēgumā skolotājas – topmodeles ar zeķubikšu deju. Patīkamākās jau bija sajūtas kāpjot uz skatuves.
   Tālākās vakara gaitas bija īpaši aktīvas studentiem. Zālē skanēja dzīvā mūzika - jautras latviešu dziesmas, kas jauniešus neatstāja vienaldzīgus un piepildīja deju grīdu ar deju soļiem.
   Lūk tādām jābūt skolas tradīcījām! Un tā bija tikai viena no...

Linda Zeltiņa